Genel

Tencent, kendi Auto Chess oyunu Chess Rush’ı piyasaya sürdü.

Çıktığı günden beri oyuncular arasında popüler olan Dota 2 Auto Chess, yeni bir oyun janrasına dönüştü. Büyük şirketlerin kendi Auto Chess oyunlarını çıkardığı bugünlerde, dev Çin şirketi Tencent de bu kervana katıldı. Tencent’in yeni oyununun adı ise Chess Rush.

Chess Rush, bugün itibariyle iOS ve Android üzerinde oynanabilir halde. Tencent’in yaptığı açıklamaya göre oyun içi satışlar, oynanışı etkilemeyecek. Yani oyun içi satışlar sadece kozmetik odaklı. Şirketin oyun için yaptığı reklamlarda ise oyun kazanmak için salt bir yeteneğe ve ufak bir şansa ihtiyacımız olacak. Chess Rush’ı diğer Auto Chess oyunlarından farklı kılan taraf ise daha hızlı bir tecrübe sunması. Oynayacağınız her oyun ortalama 10 dakika sürecek ve dünya genelindeki bütün oyuncular aynı oyun sunucusunu kullanacak.

Tencent Games ile Long Mobile, 3 Temmuz’da Auto Chess için bir partnerlik anlaşması imzaladıklarını duyurmuşlardı. Duyuruya göre Tencent Games, Auto Chess’in Çin’deki dağıtıcısı olacak ve oyun Tencent ürünü olan WeChat ve QQ sosyal medya platformu ile full entegre haline gelecekti. Drodo Studios da bu anlaşmayı daha sonra doğruladı.

Haziran ayında yapılan E3 konferansının ardından Drodo Studios, Epic Games Store’a özel olarak Auto Chess’in çıkış yaptığını duyurmuştu. Tabii bu olay birkaç tartışmaya da yol açtı. Daha önce çıkan haberlerde Valve’ın, Auto Chess üzerinde Drodo Studios ile bir partnerlik yapmaya çalıştığı fakat Drodo Studios’un anlaşma yapmaya yanaşmadığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Valve, kendi oyunu olan Dota Underlords’u piyasaya sürmüştü.

Bu olayların yanı sıra, Riot Games de bir Tencent firması. Yani League of Legends temalı yeni Auto Battler oyunu Teamfight Tactics de Tencent’e ait. Hal böyleyken dev şirketin yeni bir mobil oyun çıkarması, TFT’nin mobil versiyonunun çıkma ihtimalini azaltıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir