League of Legends League of Legends Haberleri

100 Thieves, Huhi ile yollarını ayırdı

Geçtiğimiz mevsim isteneni veremeyen Huhi, 100 Thieves’den ayrıldı.

100 Thieves mevsim başında büyük umutlarla pahalı bir kadro kurmuştu. Büyük sponsorluk anlaşmaları imzalayan ekip önemli yatırımcılardan da kendine kaynak sağladı. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Henüz normal sezonun bitmesine 2 hafta kala takımın playofflara giremeyeceği kesinleşmişti. Geçtiğimiz günlerde takımda ayrılıklar yaşanacağını yazmıştık. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Bunun üstüne ilk ayrılık haberi geldi. Sönük bir sezon geçiren Huhi takımdan ayrıldı.

Huhi, kariyerine Kore’de başladı. 24 yaşındaki isim Koreli ancak doğum yeri Fransa ve şu an Kuzey Amerika’da yerli oyuncu sayılıyor. 2014 yılında Team Fusion ile başlayan Kuzey Amerika kariyerinde asıl patlamayı CLG ile yapan Huhi, yaklaşık 3 senesini burada geçirdi. Takım başta harika gidiyordu. LCS’te şampiyon olan CLG, MSI’da final oynamayı başardı. Ardından takım performansında inanılmaz bir düşüş yaşandı ve ekip o noktadan sonra dağıldı.

Sezon başında 100T ile anlaşan orta koridor bir süredir eski performansından uzaktı. Birçok espor sever tarafından takımının zayıf halkası olarak gösteriliyordu. Huhi adeta bu eleştirileri kanıtlar derece kötü bir sezon geçirdi denebilir. Hem iletişim hem de bireysel problemler Huhi’ye 100T sayfasının sonunu getirdi.

Koç Pr0lly, büyük sorumluluğun kendinde olduğunu söylemişti. Ancak dışarıdan takımdaki bireysel performans düşüklükleri ve sinerjinin asıl sorunlar olduğu rahatça görünüyordu. 100 Thieves, NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’a ait. Bu yüzden maddi anlamda bir problemleri bulunmuyor. Gelecek mevsime çok büyük bir transfer yapılabilir. Bakalım takımdan ilerleyen günlerde başka ayrılık sesleri gelecek mi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir