League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: League of Legends 10.2 yaması

League of Legends’ta Sezon 10’un ikinci güncellemeleri 10.2 yaması ile duyuruldu.

Alt koridorda çıktığı günden itibaren sert bir şekilde metaya giren ve alt koridorun vazgeçilmez şampiyonu haline gelen Aphelios’ta düzenlemeye gidildi. Aldığı küçük bir avantajı kartopu etkisine dönüştüren Qiyana’ya ve kitle kontrol canavarı olan Nautilus’a dengeleme geldi. Sona ve Jinx’te ise güçlendirilmeye gidildi. 10.2 yamasını sizin için kısaca özetliyoruz.

10.2 Yaması Şampiyonlar

Aphelios’un yeteneklerinde dengelemeye gidildi. Calibrum, Q yeteneğinin bekleme süresi artarken, Crescendum’un oluşturduğu kopya çakramlar, ilkinin ardından daha az hasar verecek. Severum’un Kıyım hasarında da azaltmaya gidildi. Draven’ın R yeteneğinin yani Ölüm Pervanesi’nin hasar oranı artık stabil kalmayacak. +1.1 şeklinde sabit olan saldırı gücü ilavesi, +1.1/1.3/1.5 şeklinde olacak. Sıradaki nişancımız ise Jinx. Jinx’in şampiyonları, kuleleri ve inhibitörleri katlettikten sonra aldığı hareket hızı ilavesine destansı canavarlar da eklendi. Jinx artık daha heyecanlı.

10.2 yamasından büyücü desteklere de yaradı. Karma’nın Q ve W’sunun taban hasarı arttı. Karma böylece koridorda rakiplerine daha fazla diş gösterebilecek duruma geldi. Lulu’nun ise zırh ve saldırı gücü arttırıldı ve E yeteneğinin bekleme süresi azaltıldı. Böylece Lulu, Pix’ten daha çok faydalanabilecek. Şu sıralar alt koridorda tam bir baş belası olan Nautilus’un Q yeteneğinin hasarı azaltıldı. Böylece rakipleri koridoru daha rahat oynayabilecek.

Özellikte orman rolünde seçildiğinde durduralamayan bir güç haline gelen Qiyana’da değişikliğe gidildi. Orta koridor ve ormancı rollerinde oynanarak esnek bir seçim haline gelen Qiyana’nın orta koridor kimliği pekişecek. W yeteneği olan Diyar’ın Hakimi’nin saldırı hızı artık sabit değil. Pasifin sabit olan %20 saldırı hızı seviyelere göre %5/10/15/20/25 olacak. Sona da önemli bir güçlendirme aldı. E yeteneği olan ‘Sürat Şarkısı’nın kendisine sağladığı hareket hızı arttı ve %25(100 Yetenek Gücü başına +0,04) olacak şekilde sabit kaldı. Thresh’te ise, Pulsefire Thresh ve kostümlerindeki Q ve E yeteneklerindeki görsel hatalar giderildi. Güçlendirmelerden payını alan diğer bir şampiyon Trundle oldu. Trol’ün zayıf durumda olduğu biliniyordu. Bu zayıflığı gidermek için W’nun verdiği hareket hızı ve E’sinin yani ‘Buzdan Sütun’un verdiği yavaşlatma arttı. Viktor’un pasifinin mana hatası giderilirken, Ziggs; Q, W ve E’sine aldığı güçlendirmeyle rakiplerini daha rahat engelliyor ve oyunun erken safhalarında daha baskın oluyor.

10.2 Yaması Eşyalar

En son güçlendirilen Çeviklik Peleri’nin kritik vuruş ihtimali %25’ten %20’ye indirilerek, eşyanın Kazma’ya göre daha az öncelikli olması sağlandı. Böylece oyuncular alt eşyalarını tamamlarken hangisini almaları gerektiğine daha kolay verecekler.(TEK Kılıcı > Kazma > Çeviklik Pelerini)

Donmuş Yürek, fiziksel hasara karşı istenilen direnci veremediğinden zırh değeri arttırıldı ve böylece aktif performansı arttırılmış oldu. Fırtınabiçen ise fazla güçlü olması nedeniyle zayıflatıldı. Saldırı gücü 55’ten 50’ye indirildi.

Vadi’nin Alameti

Vadi’nin Alameti’nin can değeri azaltılarak Alamet’in daha rahat kesilmesini ve böylece takımların ona daha fazla öncelik vermesi hedeflendi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir