League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: League of Legends 9.7 yaması

Birçok değişikliğin olduğu League of Legends 9.7 yaması yayınlandı.

Yeni kostümler ve geliştirmelerin olduğu yama yayınlandı. Şampiyonlara çok büyük güncellemeler gelmedi ancak ARAM modundaki yenilikler yamanın önemli noktası oldu. Artık ARAM’da şampiyon yasaklayabileceğiz. Bariyer yerine ise Kaçış adında bir büyü getirildi. Bu büyüyü kullandığımızda küçük bir kalkan kazanıp başlangıç bölgemize ışınlanacağız. Son olarak mod için bazı şampiyonlarda ayarlamalar yapıldı. League of Legends 9.7 yamasını sizler için derledik.

Şampiyonlar

Yamanın en büyük iki değişikliği Kayle ve Urgot‘a geldi. Geçtiğimiz yamalarda güçlendirmeler alan bu iki şampiyona League of Legends 9.7 yaması ile birlikte bazı güncellemeler yapıldı. Kayle, taban can yenilenmesi ve taban zırhında dengeleme aldı. Aynı zamanda şampiyonun Q yeteneğinin mana değeri her seviye için arttırıldı. W yeteneğinin verdiği hareket hızı düşürülürken erken seviyelerdeki mana bedeli azaldı. Şampiyonun E yeteneğinin hedefin eksik can değerine göre verdiği büyü hasarı değeri azaldı.

Urgot güncellemeyle birlikte ormanda oynanmaya başlanmıştı. Şampiyonun pasifinin ileriki seviyelerdeki hasarı azaldı. E yeteneğinin bekleme süresi erken seviyelerde arttı ve R yeteneğinin hasarı azaldı. Riot Games bu güncellemeyi “şampiyonun güçlerinin bir kısmını geri alıyoruz” notuyla paylaştı.

AzirCho’GathDr. MundoGarenLeona, Lissandra, MorganaPykeRumble ve Sylas 9.7 yamasının basit değişiklik alan şampiyonları oldu. Azir‘in can yenilenmesi büyüme oranı ve Q yeteneğinin hasarı arttıırıldı. Cho’Gath, Q yeteneğine bir güçlendirme aldı ve yeteneği bekleme süresi 2 saniye azaltıldı. Dr. Mundo‘nun Q ve E yeteneklerinin hasarları arttı. Şampiyon iyice güçlendi. Garen W’sunun pasif direnci artarken bekleme süresi azaldı.

Leona‘nın E yeteneğinin bekleme süresi azaldı. Lissandra Q yeteneğine büyük bir darbe aldı. Yeteneğin bekleme süresi arttırıldı ve artık şampiyon eskisi gibi minyon dalgası itemeyecek. Yenilenen Morgana,W’suna aldığı dengelemeyle birlikte artık daha az hasar vuracak. Aynı zamanda şampiyonun can yenilenmesi büyüme oranı da azaldı. Pyke‘ın aldığı güçlendirmeyle birlikte Q yeteneğinin ilk seviyelerdeki bekleme süresi azalırken E’nin sersemletme etkisi arttı. Rumble‘ın W yeteneğinin verdiği hız arttırılırken ultisinin bekleme süresi azaltıldı. Son olarak Sylas‘ın W yeteneğinin hasarı azaltıldı ve E’nin bekleme süresi arttırıldı. Şampiyonun taban can yenilenme oranı da düşürüldü.

Eşyalar

Tank ormancıların tercih ettiği Efsun: Yanardöver‘in minyon ve canavarlara verdiği hasar arttırıldı. Kara Mühür‘ün iade bedeli azaldı ve verdiği yetenek gücü 15’ten 10’a düşürüldü. Yamanın en büyük değişikliği Aklın Sonu‘na geldi. Eşyanın bedeli 2900’e çıkarken %5 hareket hızı eklendi, saldırı hızı ve büyü direnci arttırıldı. Eşyanın büyü direnci çalma özelliği kaldırıldı ancak bunun yerine can çalma eklendi.

Rünler

League of Legends 9.7 yaması ile birlikte Gözyuvarı Koleksiyonu‘nun azami yük değeri azaldı. Artık alt etme başına 1 yük kazanacağız. Hayalet Poro artık dengi olan rünlerle aynı değişken kuvvet miktarını sağlayacak. 10. Hayalet Poro’yu ortaya çıkardığımızda 10 değişken kuvvet kazanacağız. Zombi Totem de diğer ikisi gibi değişken kuvvet yönünden aynı dengelemeyi aldı. Biç Devir aldığı güçlendirmeyle birlikte artık daha çok hasar vurmamızı sağlayacak.

Tahrip rününün verdiği hasar arttırıldı. Artık 100+ azami canın %35’i kadar vuracak. Aşırı Büyüme daha fazla azami can sağlayacak. Mükemmel Avcı rününün ulti bekleme süresinde azalma sayıları arttırıldı. Son olarak 9.7 ile birlikte Avcı Tıılsımı’nın canavar yakam etkisi Yırtıcı‘yı durdurmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir