League of Legends League of Legends Haberleri

8.11 yama ortası notları açıklandı

Nişancı eşyalarının değişmesinden hiç etkilenmeyen Kai’sa ve Ezreal’in yanı sıra Yasuo, Taliyah ve Komuta Sancağı değişikliklerini içeren 8.11 yama ortası notları açıklandı.

Boyut olarak küçük gözükmesine rağmen sezon ortası yaması olarak algılayabileceğimiz 8.11 yaması birçok değişikliği oyuna dahil etti. Tüm nişancıların saldırı gücü, can yenilenmesi ve taban can miktarı değişirken eşyalar da bu güncellemeden nasibini aldı. Çok uzun bir süredir nişancı metasının vazgeçilmezi olan kritik eşyalar bu yamada ağır bir yara aldı. Dolayısıyla saldırı gücü tabanlı nişancılar da dolaylı yoldan dengelenmiş oldu. Öte yandan kritik eşyası satın almayan nişancılar ise güçlendi.

Bu nişancılar arasında iki şampiyon öne çıkıyor: Kai’sa ve Ezreal. İkisi de herhangi bir kritik eşya satın almıyor ve farklı eşyalara yöneliyor. Kai’sa’nın Guinsoo’yu efektif bir şekilde kullanabilmesi, Ezreal’in ise Manaveren’i ilk satın alması bu şampiyonları kıymetli kılıyor. Dahası bu nişancıların yeteneklerinin de fazla vurması, Riot Games’i yama ortası notları yayınlamaya itti. Buna göre nişancılardaki değişiklikler şu şekilde:

Ezreal

  • Saldırı gücü büyümesi: 3.11’den 2.5’a düşürüldü.
  • Pasifinin verdiği saldırı hızı her seviye için %10’a çekildi.

Kai’sa

  • Plasma’nın otomatik saldırıdaki hasarı 1.-17. seviyeler arasında 7-12’den 4-10’a çekildi.
  • Plasma’nın her yükteki hasarı 1.-17. seviyeler arasında 1-9’dan 1-5’e çekildi.
  • Plasma’nın AP oranı yarıya düşürüldü.
  • W’nun AP oranı 0.45’ten 0.6’ya yükseltildi.

Kritik eşyaların değişmesinden etkilenen diğer bir şampiyon ise Yasuo oldu. Kritik oranıyla hasarı ölçeklenen şampiyonun taban saldırı gücü 60’tan 63’e yükselirken Q’nun kritik hasarı %30 arttırıldı. Hali hazırda metada olan Yasuo’nun bu ufak iyileştirmeyle daha sık tercih edildiğini görebiliriz.

Minyon temizleme mekaniği kaldırılan Taliyah da bir iyileştirme aldı. Q’nun hasarı %20 artarken E’nin de hasarı her seviyede 15 arttırıldı ve AP oranı 0.3’e yükseltildi. Orta koridor oyuncularını tabiri caizse “kanser” eden Komuta Sancağı da sonunda dengelendi. Eşyanın kullanıldığı minyonlar artık %70 yerine %40 daha az hasar alacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • Kutalp Devecioğlu 6 Haziran 2018

    Yasuo’ya gelen güçlendirme çok iyi olmuş, ancak komuta sancağına gelen zayıflatma TOP LANE ve JUNGLER leri daha farklı bir iteme yönlendirebilir.Bir Jungler Main olarak neredeyse her şampiyona alıyordum ormanda,artık onun yerine demir solari almayı tercih edeceğim gibi gözüküyor.İyi Günler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir