League of Legends League of Legends Haberleri

Aatrox, çıkışından saatler sonra gelen hotfix ile güçlendirildi

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 8.13 yamasıyla birlikte yenilenmiş haliyle oyundaki yerini alan Aatrox’un tüm yetenekleri, yamadan sadece birkaç saat sonra şampiyonun tasarımcısı olan Riot Jag’in Twitter üzerinden duyurduğu hotfix ile güçlendirildi ve bazı yetenek görselleri ufak iyileştirmelere uğradı.

Gelen güçlendirmelerin neredeyse hepsinin değer artışı olmasının yanı sıra E yeteneği olan Karanlık Hücum’a yeni bir mekanik eklendi. Artık bu yetenek Aatrox’un otomatik saldırı süresini sıfırlayarak kullandıktan hemen sonra temel saldırı yapmasını sağlayacak.

Duyurulan tüm değişiklikler şu şekilde:

  • Taban can değeri 30 arttırıldı.
  • Q yeteneğinin hasarı her seviyede 5 arttırıldı.
  • E yeteneğinin iyileştirmesi %5 arttırıldı
  • E yeteneğinin atılma menzili 50 arttırıldı
  • E yeteneği otomatik saldırıyı sıfırlıyor.
  • R yeteneğinin bekleme süresi 160/140/120 ‘den 140/130/120 ‘ye düşürüldü.

Henüz son zamanlarda popülerleşmeye başlayan Aatrox, üst koridordaki birincil öncelikli şampiyonlardan biri olarak görülüyor. Yenilenmesinden sonraki süreçte Reddit’te paylaşılan gönderiler, şampiyonun bu güçlendirmelerden önce %35 kazanma oranına sahip olduğunu gösteriyordu.

Ayrıca Riot Jag eğer Aatrox bu güçlendirmelerle birlikte beklenenin altında bir performans sergilemeye devam ederse, Q yeteneğinin bekleme süresinde azalmaya gidilebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir