League of Legends League of Legends Haberleri

Achuu, VFŞL ekiplerinden Dark Passage’a transfer oldu

Önceden ligimizde, SuperMassive ve HWA Gaming formaları da giyen Nicolaj ‘Achuu’ Ellesgaard, tekrar başka bir VFŞL takımı Dark Passage’a transfer oldu.

Kariyerine 2014 yılında Old School Punchlines ile başlayan namı değer Achuu Çöp, kariyerindeki ilk şampiyonluğunu SuperMassive’de 2016 kış sezonunu kupasını kazanarak elde etmişti. Ardından Wild Card şampiyonluğunu da ekleyerek ilk MSI heyecanını burada tatmıştı. Achuu’nun da bulunduğu kadro ile CLG’yi yenen takım, ülkemize ilk defa uluslararası turnuva galibiyetini getirmişti. Her zaman temkinli, az kaynak ile büyük işler yapmaya çalışan bir oyuncu görünümünde olan Achuu, seyirciler tarafından bir türlü SuperMassive bünyesine tam olarak yakıştırılmadı. İsmini seyircilerin ona ‘Çöp’ demesinden esinlenerek Achuu Çöp olarak değiştirdi. Bu takma ad ile bir sezon daha SuperMassive bünyesinde kalmış, Nardeus’un takıma gelişiyle yedekte kalmıştı. DP’nin Yaz Mevsimi Finali’nde SUP’u 3-0 gibi rahat bir skorla geçmesiyle takımdan ayrılmıştı.

İkinci kez HWA bünyesinde Türkiye’de boy gösteren oyuncu, Akademi Ligi’nde HWA Gaming’i tekrar Şampiyonluk Ligi’ne çıkarmaya çalıştı. Armut, Trix ve Revanche gibi oyuncularla birlikte oynadı. Her defasında güzel bir ev ortamı olduğunu söyleyen oyuncular, bunu da Yükselme Ligi Finali’nde de gösterdi. Rakiplerini 3-0 gibi bir skorla geçen takım tekrar ŞL’ye çıkma başarısı gösterdi.  Diğer mevsim yine düşme potasına giden takım yine Beşiktaş’ı geçerek kendini ŞL’de tutmayı başarmıştı.

Achuu iki senenin ardından VFŞL’ye geri döndü. Dark Passage forması giyecek oyuncu, nispeten genç bir kadro ile oynayacak. Aralarındaki en tecrübeli isim olan Achuu, takım için aranan kan olduğunu söyleyebiliriz.

2020 Kış Mevsimi Dark Passage Kadrosu

Üst Koridor: Barış “Juuzou” Karatop

Ormancı: Umut “Kituruken” Ceylan

Orta Koridor: Berşan “Waena” Aydın

Nişancı: Nicolaj ‘Achuu’ Ellesgaard

Destek: Batuhan “Absolute” Okta

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir