Afreeca Freecs, LCK tarihinin en hızlı galibiyetini elde etti League of Legends League of Legends Haberleri

Afreeca Freecs, LCK tarihinin en hızlı galibiyetini elde etti

Bugün, Afreeca Freecs ile SeolHaeOne Prince arasında gerçekleşen serinin ikinci maçı 16 dakika 54 saniyede biterek LCK tarihinin en kısa süren karşılaşması oldu.

Kore Ligi LCK’den bir rekor sesi yükseldi bugün. Lig aşamasının altıncı haftasının ikinci gününde karşı karşıya gelen Afreeca Freecs ve SeolHaeOne Prince arasında gerçekleşen karşılaşma, lig tarihinin en kısa karşılaşması oldu. Maçı tam 16 dakika 54 saniyede kazanan Afreeca Freecs böylece LCK’de en hızlı galibiyete ulaşan takım ünvanını kazandı. Bundan önce, ligin en kısa maçı olarak bilinen karşılaşma Najin Shield ve GJR arasında oynanmıştı. Maç, 18 dakika 44 saniye sürmüştü.

Bahsi geçen maçı kazanan taraf olan Afreeca Freecs şu anda LCK’de beşinci sırada bulunuyor. Çıktığı 11 serinin altısını kazanmayı başaran takım, beşinde mağlup oldu.

LCK tarihinin en hızlı yenilgisini alan SeolHaeOne Prince’in ise oldukça kötü bir mevsim geçirdiğini söyleyebiliriz. Mevsim boyunca çıktığı 11 serinin sadece 1 tanesini kazanmayı başaran takım, kalan 10 seriyi kaybetti. Takımın, galibiyet ile ayrılmayı başarabildiği tek seri, Hanwha Life Gaming karşısında oynadığı seri oldu.

Bugün LCK’de ilgi çeken tek gelişme bu da değil. Günün ilk karşılaşmasında karşı karşıya gelen SANDBOX Gaming – DAMWON Gaming maçında da bir beşte beş sesi yükseldi. Nidalee performansı ile maçın en değerli oyuncusu başarımını kazanan DAMWON Gaming’in ormancısı Canyon, maç bitiminde bir penta atarak taraftarları şenlendirdi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir