Akademi Ligi yarın itibariyle yeniden başlıyor League of Legends League of Legends Haberleri

Akademi Ligi yarın itibariyle yeniden başlıyor

Corona virüsü sebebiyle ertelenen Akademi Ligi, yarın itibariyle yeniden başlıyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın gündeminden düşmeyen Covid-19 virüsü, neredeyse bütün spor faaliyetlerinin durmasına yol açmıştı. Esporda da durum farklı değildi. Önce Çin ligi LPL ve Kore ligi LCK, ardından Asya ligleri başta olmak üzere neredeyse tüm profesyonel League of Legends ligleri teker teker belirsiz bir süre ertelenmişti.

LPL, LCK, LEC ve LCS gibi majör liglerin tamamı, karşılaşmaları dijital ortamda yapma kararı alarak geri döndüler. Ülkemizde de belirsiz bir süre ertelenen lig, yapılan açıklama ile bu hafta çevrimiçi olarak geri dönüyor. Şampiyonluk Ligi maçları 4 Nisan’da başlayacakken Akademi Ligi maçları yarın bizlerle beraber olacak.

Yeni düzenleme ile birlikte, LoLespor YouTube hesabına artık Akademi maçlarının tamamı atılmayacak. Sadece özetleri konulacak.

Bu haftanın Akademi Ligi ilk gün karşılaşmalarını 5 Ronin Akademi, ikinci gün karşılaşmalarını ise Dark Passage Akademi bye geçecek. Yani bu iki takım, önümüzdeki hafta sadece birer maç oynayacak.

Bize oldukça uzun gelen aranın ardından hem Akademi Ligi’ni hem de Şampiyonluk Ligi’ni bu hafta itibariyle yeniden izleme fırsatı bulacağız. Maçların hepsi dijital ortamda yapılacak, yani Espor Sahne bu mevsim seyircisiz kalacak.

Kış mevsimi finalleri ile ilgili ise henüz Riot Türkiye’den bir açıklama gelmedi. Tarihi, nasıl ve nerede yapılacağı konusunda elimizde henüz somut bir bilgi yok.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir