League of Legends League of Legends Haberleri

Amazing, Misfits Gaming’in koç ekibine katıldı

Deneyimli ormancı Amazing, LEC temsilcilerinden Misfits Gaming’in stratejik koçu oldu.

Geçtiğimiz mevsimi LCS’te geçiren Amazing, 100 Thieves ile başarılı sonuçlar alamadı. Profesyonel oyunculuk kariyerinin ilk dönemlerine göre ciddi düşüş yaşayan ormancı, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılmıştı. Alman oyuncu gelecek sezon oyuncu olmayacağını duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamaya göre eski ormancının yeni görevi belli oldu. LEC temsilcisi Misfits Gaming, Amazing’i stratejik koç olarak transfer etti.

Amazing kariyerinde birçok önemli başarıya imza attı. 2014 yılında Avrupa’yı bırakıp TSM’e transfer olan isim kendini burada kanıtladı. İlk mevsiminden son mevsimine kadar başarılı bir dönem geçiren ormancı takımıyla LCS şampiyonluklarının yanında uluslararası turnuvalara da katılım sağladı. Avrupa’ya yeniden dönen oyuncu Fnatic ve Origen ile bu başarılarını sürdürdü.

Amazing’in kariyerine baktığımızda LCS ve LEC tarihinin en başarılı ormancılarından biri olduğunu söylemek mümkün. Oyun bilgisi ve liderlik vasıflarıyla tanınan oyuncu geçtiğimiz mevsimi LCS’te geçirdi. Schalke’den ayrıldıktan sonra bir mevsim oynamayan Amazing son olarak 100 Thieves forması giydi. 100T normal sezonu sekizinci sırada tamamladı ve play-off’lara katılım sağlayamadı.

Amatör turnuvalardan Worlds Yarı Finali ve lig şampiyonluklarına uzanan kariyerinin ardından koçluğa geçme kararı alan Amazing daha önce Schalke’de oyuncu gelişiminden sorumlu olduğu bir rolde yer aldı. Şimdi ise Misfits Gaming’in stratejik koçu olarak sahne alacak. Eski ormancının oyun bilgisine güvenen Misfits, genç bir kadro kurmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir