Armut, Dignitas'tan Ayrıldı! League of Legends mix

Armut, Dignitas’tan Ayrıldı!

Riot kontrat veri tabanına göre, üst koridor rolünü üstlenen temsilcimiz İrfan “Armut” Tükek LCS takımlarından Dignitas ile yollarını ayırdı.

Armut ve Profesyonel Yolculuğu

Kariyerine orta koridor olarak başlayan Armut, o dönemlerde Tucake ismiyle biliniyordu. BPI formasıyla ilk VFŞL tecrübesini yaşayan üst koridorun bir sonraki durağı NumberOne Esports oldu ve Armut bu transferle birlikte üst koridora geçiş yaptı. Push2win ismiyle kendini tanıtan üst koridor geçtiğimiz yıllarda kariyerine sürekli olarak yükselen bir ivmeyle devam etti. Kariyerine başladığı HWA Gaming zamanında iyi performanslarıyla büyük takımların ilgisini çeken oyuncu, 2019’un başında Royal Youth ile anlaşmaya varmıştı. Royal Youth ile iki mevsim geçiren isim bir yarı final ve bir TBF şampiyonluğu gördü. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan üst koridor, VFŞL’nin en başarılı organizasyonlarından SuperMassive Blaze ile anlaşma sağladı.

SuperMassive Blaze ile 1 sene geçiren oyuncu, özellikle önemli karşılaşmalarda aldığı sorumluluk ve başarılı oyunuyla LEC takımlarından MAD Lions’un dikkatini çekti. Bu süreden sonra MAD’in üst koridor oyuncusu görevini üstlenen temsilcimiz bugüne kadar 2 LEC şampiyonluğu, 2 Worlds katılımı ve 1 MSI yarı finali gördü.

Dignitas için Hayal Kırıklığı Sezonu

LCS’in son yıllarında aradığı başarıyı bir türlü yakalayamayan Dignitas 2023’e de kötü başladı. Kış Mevsimi’nde yalnızca 3 galibiyet elde edebilen ekip bu süre zarfında 15 mağlubiyet aldı. Armut,  Santorin, Jensen, Tomo ve IgNar beşliyle mücadele etmişti.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir