League of Legends

Armut Papara SuperMassive’de!

Ülkemizin köklü espor kulüplerinden ayrıca Şampiyonluk Ligi takımlarından olan Papara SuperMassive, Türk League Of Legends espor ekosisteminin en başarılı oyuncularından İrfan “Armut” Tükek ile anlaştığını duyurdu.

“Mango” yazısı ile paylaştıkları video aracılığıyla Armut’u duyuran Papara SupperMassive, bu videodan öncede 10.05.2023 tarihini işaret ettikleri ve taraftarların hoşuna giden bir hype videosu yayınlamıştı. Buradan da görüyoruz ki yine sektörün önemli isimlerinden olan Tonbalıklı transferleri ile başlattıkları yönetim değişimi meyvelerini vermeye başlamış bulunuyor.

Armut, SuperMassive’e Geri Döndü!

İrfan "Armut" Tükek
İrfan “Armut” Tükek

Kariyerine orta koridor olarak başlayan Armut, o dönemlerde Tucake ismiyle biliniyordu. NumberOne Esports transferi ile birlikte Armut üst koridora geçiş yaptı. Push2win ismiyle kendini tanıtan üst koridor kariyerine sürekli olarak yükselen bir ivmeyle devam etti. Kariyerine başladığı HWA Gaming zamanında iyi performanslarıyla büyük takımların ilgisini çeken oyuncu, 2019’un başında Royal Youth ile anlaşmaya varmıştı. Royal Youth ile iki mevsim geçiren isim bir yarı final ve bir TBF şampiyonluğu gördü. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan üst koridor, VFŞL’nin en başarılı organizasyonlarından SuperMassive Blaze ile anlaşma sağladı. Kendisine “Armut” ismini veren daha önce Türkiye’de de ADC pozisyonunda forma giymiş Achuu’dur. Armut, dünyanın en yakışıklı oyuncusu olarak da bilinir.

SuperMassive Blaze ile 1 sene geçiren oyuncu, özellikle önemli karşılaşmalarda aldığı sorumluluk ve başarılı oyunuyla LEC takımlarından MAD Lions’un dikkatini çekti. Bu süreden sonra MAD’in üst koridor oyuncusu görevini üstlenen temsilcimiz bugüne kadar 2 LEC şampiyonluğu, 2 Worlds katılımı ve 1 MSI yarı finali gördü. Kendisi hakkında bolca meme çıktı, bolca başarılar ile anıldı ve sonunda bugün ikinci evi diyebileceğimiz SuperMassive’e geri döndü. Dignitas ile oynadığı son mevsim olan LCS Spring’de takım olarak istediklerini bulamamışlardı. Armut, öyle bir sezonun üstesinden gelerek Şampiyonluk Ligi’nde ve sonrasında olası bir EMEA Masters’da istenileni gösterebilecek mi göreceğiz.

Armut’un babası Tufan Tükek, İstanbul Tıp Fakültesi’nde doktora yapmış biridir ve oğlunu Twitter’da “Aferin İrfan” diyerek kutlamıştır. Bu cümle Türkiye’de bir mizah unsuru haline gelmiştir. Armut’un 26 Eylül 2020’deki Dünya Şampiyonası Play-In performansının ardından “Aferin İrfan” Twitter’da trend oldu ve 2000’den fazla tweet atıldı.

Armut, kameralara bakışlarıyla ünlüdür. Bir maç sırasında kameraların kendisine döndüğünü fark ettiğinde her zaman kameralara bakar. Kendi oluşturduğu iki özel mizah unsuru vardır: “It’s just my normal gameplay” ve “It’s just Bao”, eski takım arkadaşı Japone’un gerçek isminin kısaltmasıdır. Ayrıca Bolulu, Japone ve Closer ile yakın arkadaştır.

İrfan “Armut” Tükek, kariyerine 2015’te Big Plays Incorporated ile başladı ve sonrasında NumberOne Esports, HWA Gaming, Royal Youth, SuperMassive, MAD Lions ve Dignitas takımlarında oynadı. Mayıs 2023’ten itibaren yeniden Papara SuperMassive takımında yer alacak.

2 Avrupa şampiyonluğu, 4 kez Worlds katılımı ve 1 MSI katılımı ile Türkiye’nin en başarılı oyuncularından olan Armut, Papara SuperMassive takımına büyük bir deneyim getiriyor. Takım, Armut’un katılımının hem yerel hem de uluslararası turnuvalarda takımın performansını artıracağını umuyor.

Avrupa Şampiyonu Türk

Avrupa kariyeri onlarca galibiyetle dolan Armut, Avrupa’nın en iyi ligi LEC’de üst üste iki defa şampiyon olmayı başarmıştır. 2021 Nisan ayında Rogue’yi 3-2 mağlup ederek şampiyonluğa uzanan Mad Lions, aynı sene Yaz Mevsimi’nde FNC’i 3-1 ile geçerek iki defa şampiyonluk elde etmiştir. Bu unutulmaz kadro dağılmadan önce şu şekildeydi:
Armut – Elyoya – Humanoid – Carzzy – Kaiser
Takımın koçluk görevlerini ise Mac ve Kaas üstlenmişti.

Papara SuperMassive Twitter Hesabı Profil Resmi Değişti

Bu olaylarla beraber Şampiyonluk Ligi takipçilerinin heyecanlandığını ve ligin eski haline dönüp dönmeyeceği hakkında konuştuklarını ayrıcada Papara SupperMassive Twitter hesabının profil fotoğrafının Armut’un Papara SuperMassive forması giydiği bir görsele dönüştüğünü eklemek gerekiyor. Tüm bunların ardından Armut’un Papara SuperMassive’e transfer oluşu hakkında yaptığı ilk ve şimdilik tek açıklama ise “Armut dalda sallanır, sallandıkça ballanır” oldu.

SuperMassive, Armut’un katılımıyla birlikte yeni sezonda neler yapacağını merakla bekliyoruz. İrfan “Armut” Tükek’e yeni takımında başarılar dileriz!

Armut & Zeitnot | Papara SuperMassive

 

2 sene boyunca Avrupa’da hem başarısı hem de kamera karşısındaki sempatisiyle Mad Lions’da isminden oldukça söz ettiren Armut, Kasım 2022 yılında takımdan ayrıldığını açıklamıştı.

MAD Lions, Armut ile Yollarını Ayırdı

 

Bu haber ChatGPT yardımıyla yazılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir