League of Legends

BAUSuperMassive, HWA’yı yenerek galibiyet serisini 18’e yükseltti

Şampiyonluk Ligi’nin açık ara en iyi takımı olarak gözüken BAUSuperMassive, 2018 Kış Mevsimi 6. hafta 2. günü son maçında HWA’yı yenerek galibiyet serisini 18’e yükseltti. 

Seçim yasaklama ekranında SUP’un fazlasıyla kitle kontrolü ağırlıklı ve takım savaşı odaklı bir kompozisyon seçtiğini gördük. Tahm Kench ve Tristana yasaklandığı için uzun zamandır ilk defa farklı şampiyonlar oynayan Achuu-Revanche ikilisi Cait-Morgana alırken ormandaki Trix’in ellerinde Skarner izledik.

Skarner ile farklı bir şey deneyeceğinin sinyallerini veren HWA ne yazık ki oyunda hiçbir zaman proaktif taraf olmadı. Skarner’ın güçlendirmeleri SUP tarafından sürekli çalınırken daha beşinc dakikada Zeitnot, Ezreal ile ikinci skorunu almıştı bile. SUP’un HWA maçında genelde oynadığından daha dağınık, hatta bir nebze şımarık oynadığını söylemek de gerekiyor. Daha dikkatli ve sınırlarını bilerek oynayan ekip bu maçta birçok bireysel hata yaptı. Örneğin üst koridorda GBM’in hali hazırda ölen Fabfabulous’a attığı Galio ultisi kendisinin de ölmesine neden oldu.

Oyunun kopma noktası orta koridordaki takım savaşıydı. Achuu’nun önde yakalanmasıyla savaşı kaybeden HWA geri çekilirken SUP iki skor daha çıkardı. Buradan sonra Baron’u alan ekip, 1-3-1 ile tüm koridorlara baskı uyguladı. 30. dakikada 12 bin altın farkı bulunurken alt koridorda inhibitörü açan takım, karşılaşmayı da tamamladı ve galibiyet serisini 18’e yükseltti.

Daha önce EU LCS’te Fnatic’in 18 maçlık galibiyet serisini egale eden takım, bu hafta oynayacağı son karşılaşmayla bu rekoru geliştirebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.