League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive, P3P karşısında önemli bir üç puan aldı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi 6. hafta 1. gün karşılaşmaları, oynanan BAUSuperMassive – P3P eSports serisiyle sona erdi.

Serinin ilk karşılaşmasında her iki takım da hyper carry tercihinde bulundu. P3P’in yaptığı Vayne seçimi ve oyun kompozisyonunu tamamen Reje üzerine kurması takım savaşlarında hasar sıkıntısına neden olurken, kontrollü oynayan, minyonlara ve harita görevlerine önem veren SUP altın farkıyla birlikte oyun hakimiyetini de eline almayı başardı. Orta oyunda SUP’un yaptığı rotasyonları takip etmekte ve bu rotasyonlara cevap vermekte sıkıntı çeken P3P, skorda üstün olmasına rağmen makro oyunda aynı başarıyı gösteremeyince SUP oldukça kolay bir Baron alarak oyunu sonlandırmaya bir adım daha yaklaştı. Oldukça temiz bir oyun sergileyen BAUSuperMassive alt koridordan yaptığı kuşatmada çıkardığı skorlarla oyunu sonlandırarak serinin ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında nişancı seçimini yine Kog’Maw’dan yana kullanan ve kitle kontrol odaklı bir takım kompozisyonu oluşturan SUP’a karşı P3P alan kontrolü odaklı ve dengeli bir takım kompozisyonu oluşturmayı tercih etti. İlk maçın aksine çatışmaların bol bol yaşandığı mücadelede erken oyunda iki ekip birbirine karşı üstünlük kuramazken orta oyunda SUP’un yaptığı rotasyonlar ve verdiği kararlar oyunun gidişatını değiştirdi. Özellikle 28. dakikada iki P3P oyuncusunun düşmesiyle Baron alan SUP oyundaki hakimiyeti iyice eline aldı. 32. dakikada başlayan son takım savaşında dört skor veren P3P için artık geri dönüş yoktu ve BAUSuperMassive bu haftaya çok önemli bir üç puan alarak başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir