League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive, Royal Bandits’i yenerek galibiyet serisini 14’e çıkardı

2018 Kış Mevsimi süper haftanın ikinci gününde ligin ilk iki sırasındaki takımlar karşı karşıya geldi. BAUSuperMassive bir kez daha Royal Bandits’i geçerek galibiyet serisini sürdürdü. 

Ligin şu ana kadarki en keyifli mücadelesine sahne olan RBE-SUP maçına RBE fırtına gibi başladı. Alt koridoruna bir kez daha Jinx’i tercih eden takım, ormana ise dün Kakao’nun harikalar yarattığı Lee Sin’i seçti. SUP ise orta koridora Veigar, alt koridora ise artık standartlaşmış olan Ezreal-Janna’yı aldı. RBE erken oyunda aktif oynamak zorundaydı ki Malrang da bunu aklında tutarak oynadı. İlk kanı daha üçüncü dakikada alt koridora yaptığı baskınla döken Malrang, ne yazık ki bundan sonra aktifliğini yitirdi. Maçın kırılma anlarından biri SUP’un 7. dakikada alt koridora 5 kişi gelmesiydi. Bunu çok iyi öngören RBE, Jinx’e üç skor daha kazandırdı ve karşı hamleyi iyi yaptı. RBE skor konusunda önde olmasına rağmen kule ve ejderlerde gerideydi.

Oyunun orta safhasında iki takım da kontrollü bir şekilde oynayarak güç patlamalarını bekledi. Baskı fırsatı RBE’de olmasına rağmen SUP çok iyi bir şekilde oyunun gidişatını kontrol etti. Takımın 25. dakikada aldığı ninja Baron ise takıma galibiyeti getiren şey oldu. Güçlendirmeyle haritayı tamamıyla kontrolü altına alan takımda Zeitnot’un 34. dakikada yakalanması, maçın bir kez daha RBE’nin kontrolüne geçmesine neden oldu. Burada Baron’u olan Royal Bandits, orta koridor ikinci kulesinde gereksiz bir şekilde savaş başlattı ve Malrang’ın skor vermesiyle tüm avantajını elinden kaçırdı.

Oldukça uzayan karşılaşmanın kilidi ise Kadim Ejder’de çözüldü. SUP’un dört ejderi olduğunu bilen ve ilk adımı atan RBE, burada Stomaged’e Kadim’i çaldırdı ve SUP ardından Baron’u alarak üst koridordan karşılaşmayı tamamladı.

Maçın kahramanı şüphesiz Stomaged’di. Kadim’i çalması bir kenara takım savaşlarında da çok iyi pozisyon aldı. GBM’in Veigar ile kullandığı Kara Delik’ler de takımın savaşlarda çok yara almasını önledi. RBE ise SUP’u yenmenin kilidinin koridor aşamasını kazanmak olduğunu biliyordu ve buna göre oynadı. Fakat Malrang’in Lee tercihi 25. dakikadan sonra anlamsız kaldı ve takım olarak kötü kararlar almaları maçı kaybetmelerine neden oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir