League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive, Royal Bandits’i devirmeyi başardı

Şampiyonluk Ligi’nde günün en önemli maçında Royal Bandits karşısına çıkan BAUSuperMassive, rakibin hatalarını iyi değerlendirerek galibiyete ulaştı.

Dün bu sezonki ilk yenilgisini alan BAUSuperMassive karşısında mavi tarafta yer olan Royal Bandits, ilk üç yasaklama hakkının ikisini Caitlyn ve Xayah ile Zeitnot’a karşı kullandı. Rakip Skarner’ı yasaklayınca birinci seçimden üst koridorunu belirleme yoluna giden ekip, Broken Blade’in ellerine Sion verdi. SUP tarafı ise ortaya Galio ve ormana Camille alırken, yıldız nişancısı Zeitnot için de Ezreal tercih etti. RBE de Jarvan ve Taliyah ile ilk fazı tamamlamış oldu. Birçok nişancı yasaklanınca Holyphoenix ligimizde pek sık görmediğimiz Sivir’i kilitledi.

Orta koridorda maçın başında çok geriye düşen GBM’in yardımına Stomaged yetişti. Totem kullanmaya gelen Cepted’ı yakalayan tecrübeli ormancı, ilk kan skorunu orta koridoruna bırakarak buradaki dengeleri değiştirdi. Maçın ilk büyük takım savaşı aşağıda çıktı. Ormancı baskınıyla SUP’un alt koridor ikilisini düşüren Royal Bandits, Stomaged’in Malrang’den geri dönüş skorunu almasına engel olamadı ve ikiye birlik bir değişim izledik. Ardından yine aynı koridorda rakibi kule altında kesmek isteyen BAUSuperMassive, RBE’nin hızlı reaksiyon göstermesiyle iki skor verince buradan zararlı çıktı. Sivir’e dört skor bırakan, ilk kuleyi düşüren ve Alev Ejderi’ni de kesen Royal Bandits, yavaş yavaş üstünlüğünü hissettirmeye başladı.

Janna skorunu alarak Baron’a yönelen RBE, Cepted’ın yanlışlıkla Zhonya basması sonrası başlayan takım savaşında sayı olarak üstün olmalarına rağmen dört skor verdi. Komuta Sancağı olan minyonu kesmek için rakip oyuncuların içine giren Dumbledoge bu hatayı canıyla ödeyince, baskı daha da rahat hale geldi. Rakibin hatalarını çok iyi değerlendiren SUP, ligin en formda ekiplerinden olan RBE’yi yenmeyi başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir