League of Legends League of Legends Haberleri

Beşiktaş koç pozisyonuna Kazehaya’yı getirdi

League of Legends sahnesine geri dönüş yapan ve bu sezon Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan Beşiktaş, İngiliz koç Alex “Kazehaya” Hirst ile anlaştı.

Espora giriş yapan ilk spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, bilindiği üzere bir yıllık aranın ardından geçtiğimiz haftalarda Team Turquality’nin yerini satın alarak sahneye geri dönmüştü. Bu mevsim Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan ekip, Şampiyonluk Ligi’ne çıkma yolunda oldukça güçlü bir kadro kurmayı da başardı. Üst koridora İsveçli Olof “Flaxxish” Medin’i tranfer eden BJK, ormanda Closer, orta koridorda LongB, aşağıda ise Deadly-Dumbledoge ikilisine yer vermişti. Yapılan bu yıldız transferlerinin ardından kadronun başına kimin getirileceği merak konusuydu. Bugün ise o isim belli oldu. Buna göre Yükselme Ligi’nde Beşiktaş’ın koçluğunu Alex “Kazehaya” Hirst yapacak.

İngiliz koç Kazehaya, oldukça önemli işlere imza atmış ve gelecek vadeden bir isim olarak ön plana çıkıyor. Eski adıyla Polite and Mature, yeni adıyla Wind and Rain’i EU CS’e çıkaran koç, yakaladığı başarıyla takım üyelerinin Origen tarafından transfer edilmesinde büyük rol oynadı. Bilindiği üzere EU CS’e düşen ve geçtiğimiz haftalarda yeni kadrosunu açıklayan Origen, bu isimleri Kazehaya’nın EU CS’e çıkardığı Wind and Rain takımından transfer etmişti. Elemelerde yer aldığı A grubunu Red Bulls’un üzerinde ilk sırada bitiren WAR, bu başarısıyla dikkat çekmiş ve iyi bir performans ortaya koyan kadro daha sonra Origen’e katılmıştı. Kazehaya’nın bu sezon Şampiyonluk Ligi’ne yükselme hedefiyle yola çıkan Beşiktaş’a oldukça yararlı olacağını belirtelim.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir