League of Legends

Beşiktaş, Sheriff’i kadrosuna kattı

Yükselme Ligi ile League of Legends’a geri dönen Beşiktaş, Batı Avrupa sunucusunun en iyi nişancılarından birisi olan Sheriff’i transfer etti. Takım, önümüzdeki hafta maçlarına DoubleG yerine Sheriff ile çıkacak.

Dünyada bir ilki gerçekleştiren ve espora giriş yapan ilk geleneksel spor kulübü olan Beşiktaş, ilk mevsiminde şampiyon olmuş ve MSI 2015’e katılmıştı. Çeşitli talihsizlikler sonucu 2016 yılında bir önceki mevsim Kış Mevsimi Finali’nde oynamasına rağmen ligden düşen ekip, verdiği bir yıllık aranın ardından 2017 Yaz Mevsimi’nde Team Turquality’nin slotunu satın alarak Yükselme Ligi’ne geri döndü. Ciddi transferler yaparak hedefinin Şampiyonluk Ligi olduğunu açıkça gösteren takım, bir kez daha nişancısını değiştirdi.

Üst koridora LCS patentli Flaxxish’i getiren ekip, ormanda Closer, orta koridorda ise LongB tercihinde bulundu. İlk olarak nişancı rolüne İngiliz genç yetenek Deadly’yi transfer eden BJK, geçtiğimiz hafta bir değişikliğe gitmiş ve oyuncunun yerine DoubleG’yi getirerek agresifliğini bir seviye daha arttırmıştı. Deadly yerine DoubleG ile Beşiktaş’ın Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi 2. hafta maçlarında oldukça düzenli ve etkili bir oyun sergilediğine şahit oldu. Transfer edilen Sheriff ise Avrupa’nın en çok konuşulan nişancılarından. Origen ESP’nin yanı sıra son olaran Reign’de forma giyen Sheriff’in EU CS’de birçok takımın kendisi ile ilgilenmesine rağmen banlandığından dolayı oyuncuyu ligde izleyemedik. Tıpkı Deadly gibi 17 yaşında olan Çek Cumhuriyetli Sheriff, Dumbledoge ile Beşiktaş’ın başarısı için mücadele edecek.

Son olarak, Beşiktaş’ın bu hamle ile nişancı rolündeki kaliteyi daha da arttırdığını söylemek gerekiyor. DoubleG’nin NA CS tecrübesi bulunmasına ve harika bir agresifliğe sahip olmasına rağmen Sheriff’in Dumble ile sinerji geliştirmesi, BJK’nin şampiyonluk için kazanma şartlarından birisi haline gelecektir.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.