League of Legends League of Legends Haberleri

Beşiktaş, Yükselme Ligi’nin normal sezonunu birinci tamamladı

Yükselme Ligi’nde normal sezon sona erdi ve yarı final heyecanı yaşayacak takımlar ve eşleşmeleri belli oldu. Ligi lider kapatmak için tek galibiyete ihtiyaç duyan Beşiktaş, Macro Maniacs karşısında istediğini alarak sezonu lider tamamladı.

Toplu Sonuçlar

  • Macro Maniacs 1-0 Beşiktaş
  • Beşiktaş 1-0 Macro Maniacs
  • P3P Esports 0–1 Çilekler
  • Çilekler 0–1 P3P Esports
  • Oyun Hizmetleri 0-1 Team Cappadocia
  • Team Cappadocia 0-1 Oyun Hizmetleri

Puan Durumu

 

Beşiktaş ligin son haftasına oldukça avantajlı bir pozisyonda girerek ligi birinci bitirmeye oldukça yaklaşmıştı. Macro Maniacs serisinin ilk maçında çok temkinli oynadı ve Ezreal ile Vladimir’in güç patlamalarını güzel değerlendirdi. Reativo’nun yaptığı hataları da cezalandırmaktan geri kalmayan BJK, ilk karşılaşmadan 44 dakika sonunda galip ayrıldı ve liderliği garantiledi. Yarı finalde OyunHizmetleri yerine Team Cappadocia ile karşılaşacak olması da köklü kulüp için büyük bir avantaj oldu. Öte yandan BJK ikinci maçta belki biraz da ilk maç gelen rahatlama ile hiç varlık gösteremedi. Takımın yarı finallere dek, oluşan rahatlamayı üstünden atması şart.

OyunHizmetleri‘nin liderlik şansı hafta başında sürüyordu. İhtiyacı olan şey Team Cappadocia karşısında iki galibiyet almaktı. İlk maçta Umut, Taliyah ile harikalar yarattı ve OHM rakibine göre objektif kontrolleri konusunda çok daha başarılıydı. Bunlar da galibiyeti getirdi. İkinci maçta ise her şey değişti. Özellikle DarkSide’ın Tristana’sına çok fazla skor vererek geri dönülemez bir hata yapan ve henüz geç oyuna girmeden üç eşyalı bir Tristana ile yüzleşen OHM yaptığı hataların bedelini liderlik şansını kaybederek ödedi.

Macro Maniacs da birincilik şansını sürdüren bir diğer ekipti. Üstelik OHM’un aksine bu şans tamamen MMC’nin avuçlarında yatıyordu. Zira Beşiktaş karşısında oynadığı seriden iki galibiyet alması hâlinde finallerde OHM yerine CAP’le yüzleşerek önemli bir avantaj elde edebilirdi. Ancak serinin henüz ilk maçında başta çok tedbirli bir oyun ortaya koysa da özellikle rakip seçimlerinin güçlü olduğu anlara saygı göstermeyerek büyük hatalar yaptı ve sahip olduğu şans avucundan kayıp gitti. İkinci maçta çok daha dominant bir performans sergilese de BJK için ortada kazanılacak bir şey kalmamıştı ve bu pek anlam ifade etmedi. McM’in görüş elde etme, takım savaşı zamanlamaları ve objektif kontrolü konusunda iyileşmeye ihtiyaç duyduğu aşikâr.

Team Cappadocia‘nın finalleri garantilemek için Çilekler ile arasındaki farkı koruması gerekiyordu. Bu nedenle OHM’a karşı alabilecekleri her bir galibiyet büyük önem taşıyordu. İlk karşılaşma çekişmeli geçse de CAP, Umut’u durduramadı ve özellikle makro oyun konusunda zaman zaman çok yavaş kaldı. Maç boyunca iki kule ve bir alamet dışında hiçbir objektif elde edemeyen CAP için ikinci maç ölüm kalım meselesi hâline geldi. İkinci karşılaşmada Camille tercihi ile üst koridorda güzel baskı kuran CAP, appen’in Gragas’ından da büyük verim aldı. Ancak yine de Varus faktörü nedeniyle erken oyunu çekingen oynadı. 22. dakikada Tristana’nın aldığı üç skorla kartopu etkisini başlatan CAP aradığı galibiyeti bulmayı başardı.

Çilekler, CAP’in bir maç kaybetmesiyle yarı final şansına sahip oldu. Ancak ilk maçta felaket oynayarak bu şansı elinin tersiyle itti. 14. dakikadan itibaren bir bir skor vermeye ve kule kaptırmaya başlayan CLK, kötü gidişatına bir türlü dur diyemedi. Maç sona erdiğinde ise sadece 3 skor alabilmiş ve tek bir kule bile yıkamamıştı. Serinin ikinci maçı ise iki takım için de bir gösteri maçı niteliğindeydi. Hatta P3P için bir veda maçı oldu diyebiliriz. Bu karşılaşmadan rahat bir galibiyet alan CLK, serinin sonunda yarı finallere katılma hakkını yitirdi ve büyük hayal kırıklığı yaşadı.

P3P Esports sezona umut veren oyuncularla başladı. Ancak bu taze umut yavaş yavaş yerini hayal kırıklığına bıraktı. Geçtiğimiz sezon Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden P3P, Yükselme Ligi’nde bir sezon bile tutunamadı ve bir proje olmaktan öteye gidemedi. Bu hafta hiçbir iddiası bulunmayan takım, veda serisinde CLK karşısında ilk maç güzel bir performans ortaya koyarak rakibinin yoluna taş koydu. Son kez vadiye indiği sezonun son maçında ise hiçbir varlık gösteremeden küme düştü.

Önümüzdeki hafta oynanacak Yükselme Ligi Yarı Final eşleşmeleri şu şekilde:

  • Beşiktaş – Team Cappadocia
  • OyunHizmetleri – Macro Maniacs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir