League of Legends League of Legends Haberleri

Beykent Uni YouthCREW, Inori’yi transfer etti

Son olarak ormancı pozisyonuna Koreli Savage’ı transfer eden Beykent Uni YouthCREW, kontrat veritabanına göre daha önce NA LCS’te mücadele eden Inori’yi bu role transfer etti. Takım böylelikle yeni ormancısıyla herhangi bir maça çıkmadan bir başka transfer gerçekleştirdi.

Yedi galibiyet on iki mağlubiyet ile ligin son sıralarında yer alan YouthCREW için 2018 Yaz Mevsimi oldukça kötü geçiyor. Alt koridorda Japone’yi takıma dahil eden organizasyon, orta koridorda ise MagiFelix’i transfer etmişti. Kağıt üzerinde oldukça iyi bir takım olarak gözükmesine rağmen ekip hem yeni metaya ayak uyduramadı hem de beklenen performansın çok altında kaldı. Ligin bitimine çok az bir süre kala transfer hamleleri gerçekleştiren YC, Zzus ve Laden ile resmen yollarını ayırdı. Daha önce de haberini yaptığımız üzere koç olarak Impaler, ormana ise Koreli Savage’ı getiren ekip, yeni bir transfer daha yaptı.

NA LCS kariyerinde yıldızı Phoenix1’da parlayan Inori, YouthCREW’un yeni ormancısı olacak. P1’den ayrıldıktan sonra kısa bir süre Team Liquid’de de oynayan yetenekli ormancı uzun bir süredir takımsızdı. Buna rağmen tekli dereceli karşılaşmalarını aksatmayan oyuncu için YC’nin sürpriz transferi diyebiliriz. Tartışmaya açık olmasına rağmen takımın en zayıf halkası olarak ormancının gösterilmesi ve bu role daha önce NA LCS’te yer alan bir oyuncunun transfer edilmesi ise YC için önemli bir adım olacaktır. Bitime birkaç hafta kala kadronun kağıt üzerindeki potansiyeli çok daha yukarılara çıkarken Inori’nin ülkemizde neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir