League of Legends League of Legends Haberleri

BeykentUni YouthCrew, Dark Passage karşısında galip geldi

Vodafone Şampiyonluk Ligi 4.haftasının ikinci karşılaşmasında YouthCrew, Dark Passage’ı mağlup etti ve üçüncü galibiyetine ulaştı.

Her iki takım da haftaya kadrolarında değişiklikle ile başladı. YC’de destek rolünde Japone görev alırken, DP tarafında ormanda Kirei, orta koridorda ise Humanoid’i izledik. Dark Passage Vadi’ye Dr.Mundo-Trundle-Syndra-Swain-Alistar ile çıktı. YouthCrew’ün beşlisi Darius-Camille-Zoe-Ashe-Tahm Kench şeklindeydi.

Maça hızlı başlayan taraf Dark Passage oldu. Henüz maçın başında yeni iki transfer Humanoid ve Kirei orta koridorda ilk kanı almayı başardı ve bununla beraber orta koridor etrafında görüş üstünlüğünü de ele geçirdi. 9. dakikada alt koridorda bir oyun yapmak isteyen YC, bir kule altı denedi. Fakat LongB’nin Swain ile güzel oyunu ve Trundle’ın doğru yerde olması ile beraber YC bu kule altı denemesinde başarısız oldu ve Trundle 4’te 4 almayı başardı.

Sonrasında YC Bulut Ejderi’ni alırken, DP bu hamleye Vadi’nin Alameti’yle karşılık verdi. Bir sonraki Dağ Ejderi’ni bırakmak istemeyen Dark Passage 17. dakikada görüş üstünlüğünü attığı totemlerle sağlamış olsa da Mojito bunu çalmayı başardı ve maçın 2. ejderini de takımına kazandırdı.

Baron’un Vadi’ye inmesiyle beraber hedefini o yöne çeviren Dark Passage, görüş üstünlüğünü sağlamadan bu görevi yapmak istedi. Mojito bir kez daha sahneye çıkıp Baron’u da çalmayı başardı, ardından 4 skor alan Youth Crew altın farkını 5.000lere çıkarttı. Baronlu minyonlarla beraber üst koridoru ittirip oradaki inhibitörü alan YC, sonrasında orta koridora yöneldi.

30. dakikada orta koridorda yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşı 4’e 4 lük bir değişim ile sonuçlandı. Sonrasında hayatta kalan Darius orta koridor inhibitörünü de açmayı başardı. Maça dönüş biletini Baron’da gören DP doğduktan sonra oraya yöneldi ve Baron etrafında çıkan takım savaşı her ne kadar DP için iyi başlamış olsa da Elwind, Darius oyunuyla o takım savaşının kaderini değiştirip, takımına galibiyeti getirmeyi başardı. En değerli oyuncu 8/2/3 lük skoruyla Elwind seçildi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir