League of Legends League of Legends Haberleri

Brezilya ligi CBLoL, corona endişesiyle iki haftalığına ertelendi

League of Legends Brezilya ligi CBLoL, corona virüsü endişesi nedeniyle Riot Brazil tarafından en az 2 haftalığına askıya alındı

Majör bölgelerden Wildcard liglerine bütün profesyonel League of Legends ligleri, Dünya çapında baş gösteren salgın riskine karşı önlem almaya çalışıyor. Birçok lig ertelemesinin sonunda Brezilya da kendi profesyonel ligi CBLoL maçlarını en az iki haftalığına erteleme kararı aldı.

Dün yapılan açıklamaya göre CBLoL ile birlikte Brezilya’nın ikincil ligi olan Circuito Desafiante de 15 günlüğüne ertelendi.

Açıklamaya göre 13 Mart’tan beri bu güvenlik önleminin alınması için takibe başlanmış. Ayrıca oyunculardan hiçbirinin Covid-19 semptomları göstermediği söylendi. Maçların yapıldığı alanın sürekli steril tutulduğu, tüm ekipmanların temizlendiği fakat yine de önlem olarak erteleme kararının alındığı açıklandı.

CBLoL, bu mevsim içinde ikinci kez askıya alındı. Daha öncesinde de Sao Paulo’da ki yüksek yağış ve kasırga dolayısıyla lig ertelenmiş, bir aydan kısa bir süre önce geri gelmişti.

Brezilya’da yaklaşık 200 onaylı vaka var. Özellikle komşuları ile sınırları kapatıp uçuşları iptal ederek kendini Covid-19 virüsünden korumaya çalışıyor Brezilya hükumeti. Yine de kendileri için işler zor gidebilir çünkü halk, karantinadan ve önlemlerden hoşnut değil. Ülkenin Sao Paulo eyaletinde 1350 kadar mahkum, corona tedbirlerinin artması nedeniyle hapishaneden kaçtı.

Ülkedeki durum henüz kritik olmasa da çok iç açıcı değil. Belki de lig maçları internet üzerinden online olarak yapılabilir fakat Riot Brazil yetkililerinden henüz bununla ilgili bir açıklama gelmedi.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir