League of Legends

Bursaspor Esports, mevsimin ilk galibiyetini YouthCREW’a karşı aldı

2018 Yaz Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’ne dahil olan Bursaspor Esports, ilk galibiyetini YouthCREW’a karşı almayı başardı. 

Seçim yasaklama ekranına baktığımızda Bursa’nın rakibine çok fazla güçlü tercih bıraktığına şahit oldu. İlk seçimden Taliyah alan ekip, YC’ye Irelia, Nocturne ve Lucian’ı verdi. BUR ise buna karşın alt koridorunda Kai’Sa-Fiddlesticks, orta koridorunda Ryze ve üst koridorunda tank Maokai’yi aldı.

Oyunun ilk dakikalarında Mojito’nun alt koridora yaptığı baskınlar Bursa’nın maçın ilerleyen dakikalarında zor durumda kalacağını işaret etse de takım harika savaşlar çıkararak bu dezavantajı kendisine çevirmeyi başardı. Orta koridorda Milica-Stefan ikilisi Magifelix’in kötü Irelia oyununu baskıya dönüştürdü ve skorlar buldu. Maçın kopma noktalarından birisi Hades’in Kai’Sa ile üç skor almasıydı. Metadaki ender nişancılardan Kai’Sa ile takımını taşıyan oyuncu, savaşlarda sürekli olarak iyi pozisyon aldı ve skorları topladı.

Baron aldıktan sonra üst koridordan ilerleyen ve maçı 25 dakikada tamamlayan Bursaspor, mevsimin ilk galibiyetine ulaştı. Takımın ilk haftaki performansı ışık vermese de iyi kompozisyon ve iyi uyum ile oyuncular neler yapabileceklerini kanıtlamış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.