League of Legends League of Legends Haberleri

Cepted ve Malrang, Royal Bandits’ten ayrıldı

2018 Kış Mevsimi’ni ikinci sırada bitiren Royal Bandits’te yaprak dökümü sürüyor. Dün koç Blumigan ile yollarını ayıran takım, gece yaptığı açıklamayla Koreli ikili Cepted ve Malrang’ı da gönderdiğini duyurdu. 

İlk mevsimi olmasına rağmen harika bir kadro kurarak KMF 2018’de yer alan Royal Bandits, Yaz Mevsimi öncesi radikal kararlar almaya devam ediyor. Sezon öncesi Battlegrounds’tan başlayan RBE, HolyPhoenix ve Broken Blade gibi yıldız oyuncuları transfer ederek Şampiyonluk Ligi’ni hedeflediğini göstermişti. Oyun Hizmetleri’nin slotunu satın alan RBE, resmi olarak ŞL’ye adım attıktan sonra ise çıtayı yükseltti ve daha da ses getiren oyuncuları kadrosuna kattı. Cepted ve Malrang’ı takıma dahil ettikten sonra Dumbledoge’u da desteğe getiren ekip böylelikle takımı tamamladı.

LCK’de aktif olarak oynayan Koreli ikilinin RBE’yi tercih etmesi dünya çapında ses getirdi. Özellikle Cepted için “genç Faker” yakıştırması yapılırken hali hazırda sinerjisi bulunan iki oyuncunun transfer edilmesi takım adına oldukça olumlu bir hamle oldu. Başlangıçta uyum problemi yaşayan kadro, ikinci haftadan itibaren ŞL’yi domine etmeye başladı. Özellikle alt koridordaki oyuncuların Vadi’ye ağırlığını koyması ve Malrang’ın erken oyundaki aktif hamleleri RBE’yi ligin korkulan ekiplerinden birisi haline getirdi. Rahatlıkla KMF 2018’e adını yazdıran takım, lig aşaması boyunca bir türlü şansının tutmadığı BAUSuperMassive’e 3-1 skoruyla yenilerek MSI 2018 şansını da kaybetti.

Yeni sezonda RBE’nin ne gibi bir hamle yapacağı ise henüz belirsiz. Cepted ve Malrang kalitesinde oyuncuların takıma dahil olması, hali hazırda sinerjisi bulunan üç Türk oyuncu ile beraber RBE’nin Worlds 2018 şansını arttıracaktır. Fakat belirtmek gerekir ki oldukça başarılı bir kadro kuran RBE’nin Koreli ikilisiyle ayrılma kararı akıllarda soru işaretleri de yarattı. Yeniden yapılanma içine giren takımın yeni mevsimde kimleri getireceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir