League of Legends League of Legends Haberleri

Çilekler, CREW ile berabere kalarak umutlarını sürdürdü

Şampiyonluk Ligi’nde 6. hafta karşılaşmaları tamamlanmak üzere. Haftanın son gününde ilk seride karşı karşıya gelen Çilekler ve Oyunfor.Crew birer puanın sahibi oldu. CRW zirve yarışında büyük bir yara alırken CLK ise yedincilik umutlarını sürdürdü.

Serinin ilk maçında mutlak bir CRW hakimiyeti bulunuyordu. Çok belli bir oyun planı ile Vadi’ye inan CRW, koridor aşamasının tamamında alt korida odaklandı. CLK ise aldığı Sejuani-Rumble-Jayce üçlüsü ile ultilerini kombolayarak haritanın üst tarafına odaklanmayı seçti. Erken oyundaki alt koridor kampı Madness’ın çok erken dakikalarda üç eşyaya ulaşmasını sağlarken, birlikte hareket ederek haritayı domine eden CRW rahat bir şekilde galibiyete ulaştı. CLK’nin yine çok da kötü oynamadığını, fakat kompozisyonlarının geriye düştükten sonra çok fazla bir şey yapamayışından ötürü karşılaşmada bu kadar ezildiğini belirtelim.

Serinin ikinci maçı ise CRW için gece ile gündüz gibi farklıydı. İlk maçtaki planını sürdüren ve alt koridora odaklanan CRW, oyunun erken dakikalarında yine skor almayı başardı. Karşılaşmanın kırılma noktası ise alt koridordaki savaştı. 10. dakikada 3 kişi ile alt koridor ikilisini almak isteyen CRW’a Mayhem’den harika bir Işınlan geldi ve oyuncu buradan üç skor aldı. Bu noktadan sonra Rumble’ı güzel kullanan CLK, 27. dakikada karşılaşmayı neredeyse fırlatıyordu. Baron yemlerken rakibine 3 skor veren ve güçlendirmeyi de kaptıran CLK, 35. dakikada iki Dağ ejderi, Kalista’sı ve Cassiopeia’sı olan CRW’un hatalı ninja Baron kararını harika değerlendirdi. Hem güçlendirmeyi alan hem de rakip takımın tamamını Vadi’den silen CLK, maçı da tamamlayarak seriye eşitliği getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir