League of Legends League of Legends Haberleri

Çilekler ve Dark Passage da berabere kaldı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde son hafta heyecanı devam ediyor. Alt sıraları ilgilendiren kritik karşılaşmada Çilekler ile Dark Passage.BKM Express vadiye indi.

Serinin ilk oyununda mavi tarafta yer alan Çilekler, hızlı savaş başlatabileceği Sejuani’yi ormana alırken alt koridoru Tristana-Alistar ikilisine emanet etti. DP ise Janna ile kontra seçim denerken hasar ağırlıklı seçimlere yöneldi. Erken dakikalara özellikle makro hamleler konusunda iyi başlayan DP, orta aşamaya doğru bu kontrolünü devam ettirmekte zorlandı. CLK cephesi ise oluşturduğu takım savaşı kompozisyonu etrafında doğru oynayarak oyunu yönlendiren taraf konumuna geçti. Kontrolü ele geçiren Çilekler, gerek objektiflerde gerekse kulelerde DP’ye fırsat tanımadı. 31. dakikada Çilekler’in Baron girişimini çalarak durduran DP, elde ettiği güçlendirmeye rağmen hiçbir efektif sonuç yaratamadı. Buna karşılık 35. dakikada üçüncü Alev Ejderi’ni de alan Çilekler, kötü başladığı ilk oyunu güzel bitirerek seride 1-0 öne geçti.

İkinci oyunda ise Dark Passage tarafı arka saflara kolayca ulaşabileceği bir takım savaşı kompozisyonuna giderek üst koridora Jarvan’ı, alt koridora ise Caitlyn-Morgana ikilisini tercih etti. Çilekler ise geç aşamada hasarı son derece sınırlı LeBlanc, Varus seçimlerini kilitledi. Oyunun erken bölümünde her iki ekip de makro hamleler konusunda geç davranırken mikro çatışmalara yönelik bir oyun sergiledi. Oyunun orta bölümü ise iki takım adına da kaotik bir şekilde gelişti. Kontrolün sürekli olarak el değiştirdiği orta bölümde, DP orta inhibitörü açmasına rağmen üstünlük kurmada zorlandı. Üstüne üstlük Kadir’in çaldığı Baron sonrasında Çilekler oyunun kontrolüne ortak oldu. Geç aşamada ise Çilekler Caitlyn’e hiçbir şekilde ulaşamazken LeBlanc ve Varus’un hasarı konusunda oldukça sıkıntı yaşadı. 44. dakikada Baron’u alan DP, orta koridorda yaptığı takım savaşı sonrasında oyunu sonlandırarak seriden bir puanla ayrıldı.

Alınan bu sonucun ardından Çilekler’in ligden düşmesi kesinleşirken Dark Passage.BKM Express playofflara kalmış oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir