League of Legends League of Legends Haberleri

Çilekler, Açık Elemeler’de Royal Bandits’in yerini aldı

OyunHizmetleri ekibinden Şampiyonluk Ligi slotunu satın aldıktan sonra Royal Bandits’in, YL Açık Elemeler’deki haklarını kime devredeceği merek konuduydu. Bugün açıklanan turnuva fikstürüne bakılırsa Çilekler, Açık Elemeler’de RBE’nin yerini aldı.

Dört ayaktan oluşan Yükselme Ligi Açık Elemeler’in ikinci ayağı bugün başladı. 91 ekip yaklaşık iki gün sürecek turnuvada zirvede yer alıp puan tablosunda avantajlı bir yer elde etmeye çalışacak. Dört eleme sonrasında puan tablosunda ilk üç sırada yer alacak ekipler Yükselme Ligi’nin yolunu tutacak.

Açık Elemeler #1’in galibi Royal Bandits olmuş ve 100 puanla turnuvanın zirvesine yerleşmişti. Fakat takım Şampiyonluk Ligi’nde kendi bir yer edindiği için Açık Eleme slotunu kime devredeceği merak konusuydu. Bugün güncellenen turnuva sayfasına göz attığımızda fark ediyoruz ki RBE’nin haklarını devralan tarak Çilekler oldu. Taraflardan henüz resmi açıklama gelmezken, turnuva sayfasından edindiğimiz bilgilere göre takımın kadrosunda Aligan ve Kairos Plz isimleri bulunuyor.

Bu adım başka bir tartışmayı daha beraberinde getirdi. Çilekler’in hali hazırda Yükselme Ligi’nde slotu var. Açık Elemeler’de yer almaları, YL slotlarını başka bir takıma devrettikleri anlamını taşıyor. Çilekler’in YL haklarını devralan kulübün kim olduğu bilinmiyor fakat OyunHizmetleri’nin bu slota talip olduğuna dair söylentiler.

Çilekler 2016 Yaz Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’ne veda etmiş, Yükselme Ligi’nde geçen bir mevsimin ardından tekrar ŞL’deki yerlerini almışlardı. Fakat 2017 Yaz Mevsimi de onlar için parlak geçmedi. Son sırayı alan ikinci defa küme düştü. Sempatik isimleri ve logolarıyla seyircinin gönlünde taht kuran Çilekler’e 2018 maceralarında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir