League of Legends

Çilekler ve Team AURORA beraberliğe razı oldu

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi ilk haftasında, ikinci günün son serisi Çilekler ile Team AURORA arasında oynandı.

Dün 1907 Fenerbahçe Espor ile karşı karşıya gelerek Yaz Mevsimi’ndeki ilk mücadelesine çıkan Team AURORA, zaman zaman kıvılcımlar gösterse de bir türlü istediği oyunu Vadi’ye yansıtamayarak günü puansız kapatmıştı. Yaptığı transferler ile güçlü bir kadro kuran ekip, uyum sorununu aşması halinde üst sıraların en büyük adayı konumuna gelme potansiyeline sahip. Diğer tarafta ise bir önceki gün ligin bir başka yeni ekibi P3P ile kozlarını paylaşan ve sahadan beraberlik ile ayrılan Çilekler yer alıyor. Seçim yasaklama ekranında problemler yaşadığını gördüğümüz ve oyun sonunda ne yapması gerektiğinin bilincinde olmayan bir takım görüntüsü çizen ekip, galibiyete çok yaklaştığı seride bir puanı rakibe adeta hediye etmişti.

İlk maçta hareketli bir seçim yasaklama ekranı izledik. Zergsting’in imza şampiyonu Blitzcrank’i kilitleyen Çilekler, son dönemde genelde üst koridorda tercih edilen Gragas’ı da ormanda KonDziSan’ın ellerine verdi. Ortada da LeBlanc alan ekip, tam olarak bir aradan çıkarma kompozisyonu kurmuş oldu diyebiliriz. AURORA tarafında ise orta ve alt koridorda mobilitesi olmayan üç şampiyona yer verilince Çilekler seçim yasaklamalardan istediğini alarak çıkmayı başardı. Ancak henüz minyonlar gelmeden alt koridorda çıkan ikiye iki savaşta uyum sorunu sebebiyle ilk kanı veren ekip, maça istediği gibi başlayamadı. Orta koridor hariç tüm koridorları kaybeden ve haritanın hakimiyetini rakibe veren Çilekler, AUR’un bu baskın oyununa bir türlü karşılık veremedi. Baron güçlendirmesini de alarak inhibitör kulelerine baskı yapan AURORA, son takım savaşını rahat bir biçimde kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

İkinci maçın seçim yasaklama ekranı Çilekler’in istediği gibi gitti diyebiliriz. Ligimize geldiği ilk zamanlardan bildiğimiz gibi LeeSin’i çok iyi oynayan KonDziSan, bu favori şampiyonunu seçmeyi başardı. Kairos imza şampiyonu Thresh’i, Smoke da Kled’i kilitleyince, Çilekler iyi seçimler yapmış oldu. AURORA ise aşağı koridorda sinerjisi olan Lucian-Braum ikilisini tercih etti. Maça bu kez iyi başlayan taraf Çilekler oldu. Bir önceki oyunda ilk kanı veren Endz, bu kez ilk kanı almayı başaran isim oldu. Üst üste skorlar almaya devam eden nişancı, henüz 20. dakikada rakip nişancı Ruve’ye bir tam eşya fark atmayı başardı. Ortada Vladimir oynayan umuut da takım arkadaşlarının performansına ayak uydurunca Çilekler nispeten rahat bir galibiyet alarak seride durumu 1-1’e getirdi ve haftayı iki puanla kapatmış oldu.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.