League of Legends League of Legends Haberleri

CLK ve P3P, Şampiyonluk Ligi’ne birer puanla başladı

2017 Yaz Mevsimi heyecanı bugün başladı. Günün ilk karşılaşmasında CRW, SUP karşısında rövanş maçını kazanırken, ikinci maçta ise ligin yeni ekipleri P3P ve CLK birer puan aldı. 

2017 Kış Mevsimi Yükselme Ligi Şampiyonu olan P3P, Şampiyonluk Ligi’nden düşen Galatasaray Esports’un yerini almıştı. Öte yandan ÇİLEKLER ise bir yıl aranın ardından ligin köklü takımı HWA’yı eleyerek tekrar lige yükseldi. Ligdeki takımlar arasında kadrosunda sadece bir değişiklik yapan ender takımlarından birisi olan CLK, bu sinerjinin avantajını ilk maçta gördü. Öte yandan P3P ise YL kadrosundan sadece bir oyuncu dışında tüm kadrosunu yeniledi. Bu da elbette Vadi’ye ekibin uyumsuzluğunun zaman zaman yansımasıyla hissedildi.

Serinin ilk karşılaşması klasik bir Yükselme Ligi maçı gibiydi. P3P ekibi düşük hasarlı J4-Galio-Shen kompozisyonunu tercih ederken CLK ise buna Kalista ile cevap verdi. Genel olarak P3P’in yetenek kombolarını iyi gerçekleştirmesine rağmen hasar eksikliğinden dolayı sıkıntı çektiğini gördük. Öte yandan yukarıda bahsettiğimiz üzere CLK, uzun zaman beraber oynamalarının avantajını harika bir şekilde kullandı. Sürekli takım savaşı ile geçen karşılaşma Kalista’nın taşıması ile ÇİLEKLER’in zaferi ile sonuçlandı.

Serinin ikinci maçı ise çok daha dengeli bir şekilde başladı. Üst koridora tereddütsüz bir şekilde Fiora alan ekipte Rawbin, Elise ile erken oyunu taşıdı ve skorlar aldı. Karşılaşmanın büyük bir kısmı P3P’in hakimiyetiyle geçmesine rağmen ÇİLEKLER başarılı bir şekilde Baron aldı ve yavaş yavaş geri döndü. Kırılma anı ise Shoshin’in maçtaki ikinci Baron’u Orianna ultisi ile çalmasıydı. Bu noktadan sonra hali hazırda kule konusunda avantajlı olan P3P, güçlendirmenin de yardımıyla maçı hızlı bir şekilde tamamlandı ve bir puanı cebine koydu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir