League of Legends League of Legends Haberleri

Cognac, Oyun Hizmetleri’ne transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim P3P eSports’ta mücadele eden tecrübeli destek oyuncusu Cognac, Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başaran ancak sonradan slotunu Royal Bandits’e satan OyunHizmetleri’ne transfer oldu.

P3P’in geleceğinin belirsizleşmesinin ardından free agent olduğunu açıklayan destek oyuncusunun transferi, Oyun Hizmetleri’nin resmi Twitter hesabından duyuruldu. Cognac geçtiğimiz sezonu 2.9’luk bir KDA’yla tamamlamış, %70’lik bir skor katkısı elde etmiş ve ligin geneline bakıldığında ortalama bir performans sergilemişti. Özellikle tank şampiyonlara sıklıkla yönelen oyuncu, Braum ve Taric seçtiği toplam 15 karşılaşmadan 4 galibiyet alabilmişti. Sezon başında Amades’le zor zamanlar geçirse de Reje’nin gelişiyle bir anda canlanmış, sonrasında Mevsim Finalleri’nde ligden düşme tehdidiyle karşılaşmıştı. Burada şu an transfer olduğu OHM ile karşılaşan oyuncu, istediğini alamamış ve maçtan 3-2 mağlup ayrılarak Şampiyonluk Ligi’ne takımıyla beraber veda etmişti.

Geçtiğimiz sezon genel anlamda ortalama bir performans ortaya koyan Cognac, Oyun Hizmetleri’nin önümüzdeki sezon Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı hedefleyen genç kadrosunun tecrübe ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olacaktır. Renkli kişiliğiyle de tanıdığımız oyuncu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda ve verdiği röportajlarda beşinci olmalarına rağmen ligden düşmelerini içerlediğini açıkça belirtmişti. Bunun da etkisiyle önümüzdeki sezon ağırlığını vadiye daha fazla koyması ve Şampiyonluk Ligi’nde tekrardan yer almak için daha sıkı mücadele etmesi muhtemel.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir