League of Legends League of Legends Haberleri

Oyunfor.Crew, mevsimin ilk maçında olduğu gibi BAUSuperMassive’i 2-0 ile geçti

Günün ve hatta haftanın en beklenen karşılaşması Oyunfor.CREW ile BAUSuperMassive eSports’u karşı karşıya getirdi. Yaz Mevsimi’nin açılış karşılaşmasında bu ekip gene karşılşamak, Crew ağır bir galibiyetle vadiden ayrılmıştı. SUP bu defa parolayı “intikam!” olarak belirledi, ancak evde hesap çarşıya uymadı. CRW, SUP’u bir kez daha hezimete uğratarak üç puana ulaştu.

Serinin ilk maçında CRW harika bir kompozisyonla vadiye indi. Savaş başlatmadan kitle kontrole, ani hasardan dürtmeye kadar bir çok işlevi olan Jarvan IV – Rek’Sai – Orianna – Jhin – Rakan dizilimiyle CRW baskın bir performansla kolay bir galibiyet aldı. Mojito’nun erken üst koridor baskısıyla güçlenen Elwind, Fabfabulous’u henüz ilk on dakikada oyundan sildi. Naehyun’un harika rotasyonları ve iki alev ejderiyle iyice kartopuna bağlayan CRW rahatça sonuca gitti. Zaten tamamen kırılgan seçimlere yönelen SUP, bir de erken oyunda aşırı geriye düşünce mağlubiyetten kaçışı olmadı. Doğru oynayan, doğru kararlar veren CRW, 32.dakikada aldığı ikinci Nashor güçlendirmesi sonrası ilk karşılaşmayı kazandı. Elwind 5-1-14’lük Jarvan IV oyunuyla maçın adamı oldu.

İkinci oyuna daha rahat girmek isteyen SUP; Fabfabulous için Rumble, Naru içinse LeBlanc seçimlerinde bulundu. Stomaged’in erken baskısının da yardımıyla orta ve üst koridora hükmeden SUP altın farkını yavaş yavaş açtı, kuleleri bir bir düşürdü. Ancak alt koridorda güçlenen Madness’in Tristana’sı ve Naehyun’un harika Katarina performansı rüzgarın yönünü değiştirdi. Sürekli takım savaşları etrafında dönen karşılaşmada Katarina’dan gelen olağan üstü hasar CRW’un öne geçmesini sağladı. Kötü başladığı oyunda 20.dakikada katliam alan, 25.dakikada Baron güçlendirmesini kazanan CRW tüm ipleri eline aldı. Ardı ardına felaketle sonuçlanan takım savaşları, cevap dahi verilemeyen rotasyonların üstüne SUP, 33.dakikada bir kez daha katliam verince kendi tarihinde ilk defa “teslim olma” kararı aldı. Seriyi 2-0 kazanan CRW, liderlik koltuğuna oturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir