League of Legends

Oyunfor.CREW, Çilekler’i rahat geçti

Türkiye Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü haftasının ikinci maçında Çilekler ile Oyunfor.CREW karşı karşıya geldi.

Liderliği zorlayan CREW, arka arkaya aldığı üç beraberliğin ardından haftaya galibiyetle girmek ve ligin alt sıralarını zorlayan Çilekler’i mağlup etmek amacıyla vadiye indi. Çilekler ise kendini düşme potasından kurtarıp ligin orta sıralarına yükselmeyi istiyordu.

CRW, oyuna şampiyonluk liginde üst koridorda pek sık rastlamadığımız bir Aatrox seçimiyle başladı ve alt koridorda Xayah ile Rakan ikilisini tercih etti. CLK, buna karşılık Syndra ve Galio gibi güvenli tercihlerde bulundu. CRW, ilk kanı rakibine kaptırmasına rağmen sonrasında verdiği makro kararlarla altın farkını açmaya başladı. CLK, her ne kadar bu uğurda takım savaşları kaybetse de aldığı iki alev, bir de dağ ejderiyle bu alanda üstünlük kurdu. İlerleyen dakikalarda çıkan takım savaşlarındaki doğru kararları ve Naehyun’un güzel Oriana oyunu sayesinde CRW, Çilekler’i iyice köşeye sıkıştırdı. Elindeki avantajı rakibine hiçbir şekilde teslim etmeyip oyunu domine eden ve iki inhibitör açan CRW, ilk maçta galibiyete uzanan taraf oldu. Mocha ise 1/0/14’lük Rakan performansıyla maçın adamı seçildi.

CLK ikinci maça alt koridorda Draven ve üst koridorda Irealia gibi ilginç seçimlerle çıktı. Elwind, Irelia’ya Fiorasıyla cevap verirken Madness da alt koridorda Kennen’ı tercih etti. CRW ikinci oyuna hızlı başladı ve üst koridorda güzel bir baskınla ilk kanı aldı. Birkaç dakika sonra üst koridora gelen ikinci bir baskında Smoke, faresiyle ilgili sorunlar yaşayıp öldü ve oyun duraklatıldı. Bunun üzerine Şampiyonluk Ligi’nde ilk kez zaman geri alındı ve maç, baskının 6 saniye öncesinden tekrar devam etti, Smoke ise bu sefer ölmedi. İlerleyen dakikalarda CRW, CLK oyuncularını arka arkaya zor pozisyonlarda yakalayarak büyük bir altın farkı oluşturdu. CRW, elde ettiği avantajı güzel kullanıp hata yapmadan minyon dalgalarını CLK Nexus’una kadar getirdi ve rahat bir galibiyet aldı. Naehyun 11/1/4 ile harika oynadı.

İki maç sonucunda Oyunfor.CREW, Çilekler’i 2-0 mağlup etti ve BAUSupermassive’in bir puan altında ikinci sıraya yerleşti.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir