Crown, Challengers Korea takımlarından OZ Gaming'e transfer oldu League of Legends League of Legends Haberleri

Crown, Challengers Korea takımlarından OZ Gaming’e transfer oldu

Dünya şampiyonluğu bulunan tecrübeli orta koridor oyuncusu Crown, Challengers Korea’da mücadele eden OZ Gaming’e transfer oldu.

Hızlı yükselişinin ardından istikrarlı bir düşüşe geçen Crown, Counter Logic Gaming’deki kötü performansının ardından memleketine geri döndü. Kore ikinci liginde mücadele eden OZ Gaming, tıpkı CLG gibi kendi liginde sonuncu sırada. Crown gibi tecrübeli bir oyuncudan yararlanmak istediğini belirten takım koçu, bu transfer ile birlikte, takımın 1-6’lık kötü gidişatına son vermek istiyor.

Ünlü orta koridor oyuncusu, 2017’den itibaren devamlı bir düşüş yaşıyor. 2016’da Worlds finalinde aldıkları mağlubiyet sonrası yaptıkları muhteşem geri dönüş ile şampiyon olsalar da, sonraki dönem kendisi için mağlubiyetler ile dolu oldu.

Samsung Galaxy’nin önce KSV, ardından Gen.G adını almasının ardından Koreli oyuncunun Amerika macerası başladı. Sırasıyla OpTic Gaming, Immortals ve Counter Logic Gaming forması giydi. Gittiği her takımda bir öncekinden daha kötü bir performans sergiledikten sonra CLG tarafından yedeğe çekildi. Yerine Pobelter’ın gelmesi ile takımdan ayrıldı ve geçtiğimiz saatlerde OZ Gaming bünyesine katıldı.

OZ Gaming şu anda Challengers Korea’da 1-6’lık bir performans ile sonuncu sırada. Matematiksel olarak hala üst lige çıkma şansı bulunsa da bu oldukça iyimser bir düşünce olur.

Takımın oyuncuları çok bilinen isimler değiller. Yine de nişancıları, bizlerin oldukça yakından tanıdığı birisi. Ülkemizde iki mevsim boyunca Royal Youth forması giymiş Koreli nişancı Pilot, şu anda Crown’un takım arkadaşı olarak OZ Gaming’te oynuyor.

Crown, OZ Gaming ile birlikte ilk maçına 27 Mart günü Element Mystics karşısında çıkacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir