League of Legends League of Legends Haberleri

Cuzz ve Naehyun, DragonX’ten ayrıldı

DragonX, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada ormancı Cuzz ve orta koridor Naehyun ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Deft önderliğinde iyi bir Bahar Mevsimi geçiren DragonX, Pawn’ın yaşadığı sorunların ardından orta koridorda Naehyun ile oymanaya başladı. Yaz Mevsimi’nde iyi bir performans sergileyemeyen ekip Worlds’e katılma hakkı elde edemedi. Takımın dağılması beklenirken ilk ayrılık haberi TusiN’den geldi. Tecrübeli desteğin ardından ormancı Cuzz ve orta koridor Naehyun ile de yolların ayrıldığı açıklandı.

20 yaşındaki Cuzz uzun süredir DragonX bünyesinde yer alıyor. Kariyerine 2016 yılında başlayan ormancı, organizasyonun adı Longzhu Gaming’ken takıma atıldı. İlk olarak yedek olan isim 2017 yılında as kadroya çıktı ve takımıyla LCK şampiyonu olmayı başardı. Organizasyonun adı Kingzone DragonX olarak değişti ve takım Peanut’ı transfer etti. Bu yıla kadar DragonX bünyesinde bulunan Cuzz, sezonun bitmesiyle takımdan ayrıldı.

Ülkemizde Crew Esports ve Beşiktaş Esports gibi takımların formasını giymiş olan Naehyun, LCK’e katılmadan önce CK’de ES Sharks forması giydi. ES Sharks ile LCK’e yükselemedi ve mevsimin bitişiyle DragonX’e katıldı. İlk olarak yedek olan isim, Pawn’ın psikolojik sorunları nedeniyle oyuna ara vermesinin ardından as kadroya yükseldi ve sezonun sonuna kadar yerini kaybetmedi. Naehyun başarılı performanslarıyla birçok seyirciyi şaşırttı diyebiliriz.

Dedikodulara göre Naehyun’un LCS’e transfer olabileceği konuşuluyor. Cuzz ise muhtemelen LCK’de kalacak ancak henüz ne olacağı belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir