DAMWON KIA Yeniliklere Devam Ediyor League of Legends League of Legends Haberleri mix

DAMWON KIA Yoluna Dplus KIA Olarak Devam Edecek

Kore Ligi’nin (LCK) başarılı takımlarından DAMWON KIA , yeni sezon öncesi isminde ve logosunda değişikliğe gitti. Ekip yaptığı açıklamada “Dplus KIA” adıyla mücadele edeceğini belirtirken logosunu güncelledi.

Yeni isimdeki D" harfi Damwon'ı, "plus" ise kulübün yeni vizyonunu temsil edecek.
Yeni isimdeki D” harfi Damwon’ı, “plus” ise kulübün yeni vizyonunu temsil edecek.

2022 yılında, daha eski sezonlarda kazandığı başarılara ulaşamayan DAMWON KIA‘da değişim kaçınılmazdı. LCK Yaz Sezonu’nun yarı finalinde T1’e 3-2 kaybeden ekip bölgesel elemelerde Liiv SANDBOX’u yenerek Worlds’ün yolunu tuttu. Dünya Şampiyonası gruplarını Çin temsilcisi JD Gaming ardında bitiren ekip çeyrek finalde Gen.G‘ye boyun eğip sezonu kendisi için tamamladı. LCK temsilcisi ayrı ayrı yaptığı duyurular ile takımın üst koridoru, nişancısını ve koç ekibini değiştirdiğini duyurmuştu.

Yeni ismiyle Dplus KIA daha önce üst koridorda Canna, nişancı rolünde Deft, koç olarak Acorn’u ve GorillA ile anlaştığı duyurmuştu.

Dplus KIA ve LCK

Dplus KIA, önceki ismiyle DAMWON KIA 2017 Mayıs ayında MiraGe Gaming oyuncuları ile sözleşme imzalayarak League of Legends mücadelelerine başladı. MiraGe Gaming kadrosu o günlerde Challenger sahnesine yeni yükselmişlerdi.

Parang, Crush, TRY, BeryL ve Hoit beşlisiyle mücadele eden takım 2017 yılında playoff dışında kaldı. Ünlü oyuncu BeryL o dönem ADC pozisyonundaydı. 2018 senesinde support rolüne geçen BeryL, LCK 2019 Regional Finals, LCK 2020 Summer Playoffs, 2020 Worlds, 2020 Kespa Cup, LCK 2021 Spring Playoffs ve LCK 2021 Summer Playoffs’da takımıyla birlikte şampiyonluklar kazandı.

Takımın değişmeyen yıldızı: ShowMaker

Dplus KIA’da ilk olarak 2017 yılında KeSPA Cup’ta mücadele eden ShowMaker o günden beri takımın orta koridor rolünü başka kimseye kaptırmadı. Takımıyla birlikte onlarca şampiyonluk kazanan başarılı oyuncu şimdiden takımın efsanesi olduğunu kanıtladı.

 

DAHA FAZLA LCK HABERİ İÇİN TIKLAYIN

LEC 2023’te G2 – Urien & Invokid Analiz Günlükleri #3 YAYINDA

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir