League of Legends

Dark Passage.Dominos, Aurora’yı rahat geçti

Şampiyonluk Ligi ilk gün maçlarının heyecanı Aurora – Dark Passage.Dominos maçı ile sona erdi. 37 dakika süren mücadelede gülen taraf eski günlerine dönmeye kararlı Dark Passage.Dominos oldu.

Saat 15:00 itibarı ile Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi heyecanı geri döndü. Sırasıyla BAUSupermassive, HWA ve Galakticos eve puan ile dönerken, 1907 Fenerbahçe, Royal Bandits ve YouthCREW ilk günü malup tamamladı.

Aslında seçim/yasaklama ekranında iki farklı seçim stratejisi izledik. Aurora ekibi bireysel olarak güvendikleri, metanın da dışında olmayan Cho’Gath, Sejuani, Tristana gibi şampiyonları tercih ederken, Dark Passage.Dominos Gankplank, Azir ve Tahm Kench gibi 8.1 metasında rollerinde favori konumda bulunan şampiyonlarını aldı. Kadrolarının tamamına yakınını değiştiren iki takımın mücadelesinde uyum sorunları olacağı bekleniyordu. İki taraf da yüksek koordinasyon gerektiren kompozisyonlardan kaçındı ancak bireysel katkının ön planda olduğu kompozisyonların savaşında gülen taraf Dark Passage.Dominos oldu.

Oyunun 1. dakikasından itibaren kalitelerini hissettiren KaKAO ve Lucete Aurora’ya Vadi’yi dar etti. Takım olarak daha koordine gözüken taraf da Dark Passage.Dominos’tu. Aurora’nın güzel bir karşı baskınla ilk kanı almasının üzerine tam 8 skor alan DP, orta oyuna kadar durumu bu şekilde sürdürdü. İlk gün olmasının da etkisiyle daha temkinli oynamayı seçen DP, 15-16 dakika boyunca skoru değiştirecek hamleler yapmak yerine objektiflere ve harita kontrolüne yöneldi. 36. dakikada üçüncü barondan sonra orta koridor çalılarındaki pusu ile de puanı kendilerine getiren takım savaşını başlatmış oldular. Buradan katliam çıkaran DP, maçı da kazandı ve lige galibiyetle başladı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.