League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage.BKM Express ilk galibiyetine Çilekler karşısında ulaştı

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’ne verilen iki haftalık aranın ardından heyecan son sürat devam ediyor. Günün ikinci serisinde Dark Passage.BKM Express ile Çilekler karşı karşıya geldi.

Serinin ilk oyununda mavi tarafta yer alan DP, orta oyundan itibaren hasarı artmaya başlayan bir kompozisyona yönelirken CLK ise Ashe oku etrafında anlık hasarı bolca olan, aradan çıkartma temelli seçimlere gitti. Yeni transferleri kadir ve un1tback’in sayesinde oyuna etkin başlayan CLK, erken oyunda DP’ye baskı kurdu. Kurulan bu baskının sürdürülmemesi ve DP’nin, kurduğu kompozisyon gereği oyunu soğutma çabalarında başarılı olması erken oyunun nispeten eşit geçilmesini sağladı. Orta oyundan itibaren kontrolü lehine döndürmeye başlayan DP, elde ettiği Nashor Güçlendirmesi’yle beraber kule rotasyonunu doğru uyguladı ve sabırlı oyununu meyvesini galibiyetle aldı. Mikrodan ziyade makro anlamda hamlelerin öne çıktığı oyunda, her iki ekip de çatışmadan uzak bir görüntü çizdi ve nitekim 10-7 gibi düşük skorlu bir maç oldu.

İlk oyunda istediği verimi elde eden DP, ikinci oyuna da benzer nitelikte seçimlerle başlarken CLK ise bütünüyle kitle kontrol barındıran, orta/geç hasarı bulunan ve savaş başlatabilen karma bir kompozisyon oluşturmayı tercih etti. 44 dakika süren serinin ikinci oyunu, büyük bir çekişmeye sahne oldu. Oyunun erken ve orta bölümünde kontrol DP lehine ilerlerken CLK’in takım savaşlarında kurduğu kompozisyonu uygulamadaki başarısı oyundaki dengeleri tekrardan ortaya çekti. Geç aşamada oyunun kontrolü Çilekler lehine dönse de DP, makro oyunda yarattığı fark sayesinde oyuna tutunmuş oldu.  Orta koridorda başlayan son takım savaşı neticesinde katliam yapan DP, kıran kırana geçen ikinci oyunu da kazanarak seriyi 2-0 ile geçti. İkinci oyunda Immortoru’nun 11/3/15’lik Cassiopeia performansı taktire şayandı.

Alınan bu sonuçla beraber Dark Passage.BKM Express ligdeki ilk seri galibiyetine ulaşırken Çilekler ise henüz seri galibiyetiyle tanışamadı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir