League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage Galakticos’u 2-0 ile geçerek zirve yarışına dahil oldu

Dördüncü haftada ikinci günün kapanış karşılaşmasında Dark Passage.BKM Express, Galakticos’u 2-0 ile geçti ve üç puanın sahip oldu. Puanını 11’e çıkararak bir anda zirve yarışına ortak olan DP’de yüzler gülüyor. Dün SUP’u elinden kaçıran GAL tarafındaysa bu yenilgi sonrasında ufak bir hayal kırıklığı oluştu.

Az skora ve sakin bir oyuna sahne olan serinin ilk karşılaşması GAL’ın bitmek bilmez üst koridor baskısıyla başladı. Marshall’ın Fiora’sını öne geçirmek isteyen GAL tarafı,  erken safhada Broken Blade’i adeta oyuna küstürdü. Alt koridorlardaki 2v2 takaslarda da öne geçen hatta skorlar çıkaran GAL tarafı ivmeyi yakaladı ve baskıya başladı. Ancak Baron çevresinde yeterli görüşü sağlamadan alt koridora beş kişilik bir ekip yollayan GAL, tüm bu ivmesini kaybetti. Rakibini bu kadar uzakta yakalayan DP, kolay bir Baron güçlendirmesi kazandı ve oyuna tutundu. Broken Blade’in Jax’ı ve Immortoru’nun Syndra’sı git gide güçlenirken, Baron güçlendirmesiyle de alınan beş kuleyle tüm rüzgar DP tarafına döndü.  Hatalara doymayan GAL, 30.dakikada başladığı Baron’da koordine olamayıp rakibine güçlendirmeyi ve üç skoru hediye etti. Kazandığı ikinci Baron güçlendirmesiyle de DP, sakin geçen oyunu kapatıp seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada DP, Cinkrof için tekrar Rek’Sai’yi tercih ederken k0U’ya metanın yıldızı Zac ile sahneye indi. Üst koridordaki Kennen-Lucian eşleşmesi ise rekabetin dozunu bir üst düzeye çıkardı. İlk yirmi dakikası oldukça sakin geçen karşılaşmada DP, ufak avantajlardan büyük sonuçlar çıkarmayı başararak öne çıktı. 24.dakikada meân’i aradan çıkaran DP Baron güçlendirmesini alarak rüzgarı ardına aldı. GAL ise muazzam bir üs savunması örneği sergileyerek oyunu olabildiğince uzattı. DP’nin üç puana ulaşması için bu oyunda tam üç adet baron alması gerekti. Uzun süren uğraşlar sonucu Nexus’u düşüren DP, haftayı altı puanla kapatmanın mutluluğuyla yoluna devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir