League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage, üst ve alt koridorda değişikliğe gitti

Ülkemizin köklü espor takımlarından olan Dark Passage, üst ve alt koridorda değişikliğe giderek yeni oyuncularla yoluna devam etme kararı aldı. Şampiyonluk Ligi’nde kalabilmek için 14 Nisan’da Team Turquality ile karşılaşacak olan DP, üst koridor oyuncusu Mike “Wickd” Petersen ile yollarını ayırırken yerine Quentin “Kaze” Gourbeix’i getirdi. DP ayrıca, takımın destek oyuncusu Burak “Rogu” Eryol’u yedeğe çekti ve yerine Barış “Tolerant” Çepnioğlu’nu transfer etti.

Dark Passage, Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde takım olarak çok kötü bir performans sergileyerek 12 puanla ligi 7. sırada bitirmişti. Yaz Mevsimi’nde ligde devam edebilmek için Yükselme Ligi ekiplerinden Team Turquality 14 Nisan’da ile karşılaşacak olan takım, kadrosunda önemli değişikliklere gitti. Takımın sosyal medya hesaplarından duyurduğu değişikliklere göre, tecrübeli üst koridor Wickd ile karşılıklı olarak anlaşılması sonucu oyuncunun kontratı feshedildi. Üst koridorda oluşan bu boşluk, Avrupa LCS’de Millenium takımında boy göstermiş olan Fransız oyuncu  Quentin “Kaze” Gourbeix ile dolduruldu. Takımın yaptığı değişik sadece üst koridorla sınırlı kalmayıp alt koridora da sıçradı. Sezon başı Beşiktaş.OyunHizmetleri’nden transfer edilen destek oyuncusu Burak “Rogu” Eryol yedeğe çekildi ve yerine Türk kökenli Alman oyuncu Barış “Tolerant” Çepnioğlu getirildi.

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde mikro ve makro oyunda istediklerini bir türlü ortaya koyamayan DP, bireysel ve takım olarak rakiplerine karşı koyamayarak tarihinin en kötü performansıyla ligi 7. sırada bitirmişti. Wickd ve Obvious’un beklenen katkıyı sağlayamaması takımın sıralamasında büyük bir rol oynamıştı. Wickd ile bir süredir eleştirilen Rogu’yu değiştirme kararı alan takımın nasıl bir oyun ortaya koyacağını hep beraber 14 Nisan günü izleyeceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir