League of Legends

DarkSide, Çilekler’e transfer oldu

flickr.com/lolespor

Şampiyonluk Ligi’nde kötü günler geçiren Çilekler, nişancı pozisyonuna DarkSide’ı transfer etti. Daha önce de ligimizde oynayan DarkSide, şu anda 3 puanla ligin son sırasında bulunan Çilekler’in ligde kalması için mücadele edecek.

Lige 2017 Yaz Mevsimi’nde yükselen Çilekler, nispeten ortalama bir Yükselme Ligi geçirmesine rağmen Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde HWA’yı geçmeyi başarmıştı. Bu turnuvada oynadığı kadroyu bir arada tutan ve Rawbin yerine KonDziSan’ı transfer eden ekip, ne yazık ki ilk haftalarda aradığını bulamadı. Beraberlikler yakalamasına rağmen mağlubiyet serisi başladıktan sonra bunu bir türlü kıramayan Çilekler, çareyi hem ormana hem de desteğe transfer yapmakta bulmuştu. 4. hafta maçlarına ormanda Kadir, destekte ise Un1tback ile çıkan ekip, yine de puan çıkarmayı başaramadı.

Genel olarak problemi sinerji ve makro oyun olarak öne çıkan takımda 5. hafta yeni bir oyuncuyu daha izleyeceğiz. Ülkemizde Team AURORA’da forma giyen, son olarak da Wind and Rain ile EU CS’ye çıkma başarısı gösteren DarkSide, takımın yeni nişancısı olarak görev alacak. WAR’ın kadrosunun tamamının transfer olmasıyla Origen’de oynayan oyuncu, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile bu transferi doğruladı.

Çilekler’in işi DarkSide ile dahi oldukça zor gözüküyor. Agresif ve başarılı bir nişancı olarak bilinen oyuncu, AURORA’da iken takımın başarısında büyük bir rol oynamıştı. Bu hafta AURORA ve 1907 Fenerbahçe ile oynayacak olan CLK’nin puan ya da puanlar kazanması gerekiyor. DarkSide’ın yanında ise Kairos Plz mi yoksa Un1tback mi oynayacak, henüz belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.