League of Legends League of Legends Haberleri

Duke, Invictus Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1’dan ayrılan Dünya Şampiyonu üst koridor oyuncusu Duke, LPL ekiplerinden Invictus Gaming’e transfer oldu. Takımın resmi Weibo hesabından yapılan açıklama ile bu haber duyurulurken, iG’nin 2017 kadrosu da açıklandı. 

Oldukça istikrarlı bir 2016 yılı geçirmesine rağmen özellikle de 2016 Dünya Şampiyonası’ndaki performans dalgalanmalarından ötürü eleştirilen Duke, geçtiğimiz haftalarda SKT’den ayrılmıştı. SKT, bu pozisyona Huni’yi transfer ederken, oyuncunun bir sonraki durağının NA LCS olabileceği konuşuluyordu. Bununla beraber iG-Duke dedikoduları ise Zzitai’nin Snake Esports’a transferinden sonra başlamıştı.

Ayrık ittirmesi ve birebirdeki üstünlüğü ile tanınan oyuncunun takım ile iletişim problemleri çektiği söylenmekteydi. SKT’nin en zayıf halkası olarak gösterilmesine rağmen oyuncu 2016 yılında Dünya Şampiyonluğu, LCK Bahar Mevsimi Şampiyonluğu, IEM Dünya Şampiyonluğu ve MSI Şampiyonluğu’nu kazandı. iG ise yeniden yapılanmasının meyvelerini almaya başladı bile. LPL’de sezon arasında düzenlenen National Electronic Sports Tournament’a katılan ekip burada şampiyon olmuştu. Bu transfer ile beraber iG için LPL’in en iddialı kadrolardan birisi olacağını söylemek mümkün. Kendisini Çin ekibinde gösterme ihtimali oldukça yüksek olan Duke’un da LPL’de neler yapabileceği oldukça merak ediliyor.

Yeni ve umut vaat eden alt koridor ikilisi ile başarıya aç takımın kadrosu ise şu şekilde:

  • Üst koridor: Lee “Duke” Hoseong
  • Orman: Ge “Kid” Yan
  • Orta koridor: Song “Rookie” Euijin
  • Nişancı: Yu “JackeyLove” Wenbo
  • Destek: Wang “Baolan” Liuyi

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir