League of Legends League of Legends Haberleri

Bir şampiyona yapılacak en büyük oynanış güncellemesi Aatrox’a gelecek

Çok uzun zaman önce duyurulan Aatrox güncellemesine kısa bir süre kaldı. Riot Games dün sosyal medya hesaplarından şampiyon güncellemesinin fragmanını paylaştı. 

Dünyaların Sonu başlıklı önizleme tüm oyuncuları heyecanlandırdı. Aatrox’un güncelleme öncesi ironik bir biçimde oldukça iyi durumda olduğunu da belirtmek gerekiyor. Oynanma oranı her zaman için düşük olmasına rağmen champion.gg’nin istatistiklerine göre şu anda şampiyonun %52 kazanma oranı bulunuyor. OTP oyuncuların elinde ölümcül bir hale gelen şampiyon son olarak dün başlayan Çin Ligi LPL’de tercih edildi ve galibiyet aldı.

Yaklaşık bir yıl önce şampiyonun güncelleneceğini belirten Riot, bunun gelmiş geçmiş en büyük rework olacağını da söylemişti. Ocak 2018’de yayınlanan yol haritası güncellemesinde ise Reav3 şu ifadeleri kullanmıştı:

[su_quote] “Daha önce de belirttiğimiz üzere Aatrox değişiklikleri şu ana kadar yaptığımız en büyük güncelleme olacak, dolayısıyla bu beklediğimizden biraz daha uzun sürüyor. Aatrox’un temasını korumaya çalışarak güncellemeyi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Birçok denemenin ardından tasarım açısından bulunduğumuz konumdan oldukça umutluyuz.” [/su_quote]

Riot Games’in şampiyon güncellemesi konusunda harika işler başardığını da belirtmek gerekiyor. Urgot, Swain, Galio ve Irelia gibi şampiyonlar güncellemenin ardından oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmiş ve ortaya çıkan iş herkes tarafından takdir edilmişti. Özellikle son şampiyon güncellemesi ile Irelia’nın fazlasıyla tercih edildiğini, hatta bruiser metasında şampiyonun alt koridorda alındığını ve çok kolay bir şekilde tek başına karşılaşmaları kazandırabildiğini görüyoruz. Aatrox güncellemesi için ise net bir tarih paylaşılmasa da şampiyonun sezon sonuna doğru oyuna dahil edilmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir