League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

EU LCS heyecanı Yaz Mevsimi’nin başlangıcıyla birlikte kaldığı yerden devam ediyor. İlk gün, oynanan FNC-MSF ve H2K-SPY serilerinin ardından tamamlandı.

Heyecanlı bekleyiş sona erdi ve profesyonel liglerdeki rekabet Yaz Mevsimi’nin başlangıcıyla birlikte yeniden start aldı. Bu sezon daha çekişmeli geçmesi beklenen EU LCS’in ilk gününde iki seri oynandı. Geçtiğimiz mevsimi aralarında oynadıkları üçüncülük maçıyla tamamlayan iki ekip olan Fnatic ve Misfits, Yaz Mevsimi’ne de kozlarını paylaşarak başladı. Rakibinin rövanşı almasına izin vermeyen FNC, 2-0 gibi temiz bir galibiyet alarak yeni sezona üç puanla başlamış oldu. Günün bir diğer karşılaşmasında Splyce’ı yine 2-0 ile geçen H2K, ilk maçında galibiyete uzanmayı bildi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Fnatic 2-0 Misfits

İlk maça üst ve alt koridorda aldığı skorlarla başlayan Fnatic’te Caps’in Taliyah, Rekkles’ın da Tristana performansları göz doldurdu. Bu iki oyuncu daha çok öne çıkmış olsa da takım olarak iyi mücadele eden Fnatic, Rekkles’ın Tristana ile rakibin içine atlayarak başlattığı savaşlardan üstün çıktı ve Misfits’i ilk maçta devirmeyi başardı. Yine üst koridorda Galio almayı başaran Soaz da kullandığı doğru Işınlan büyüleri ve takım savaşlarında pozisyon alışıyla geçtiğimiz sezondan daha iyi bir Soaz izleteceğinin sinyallerini verdi. İkinci maçta Galio’yu rakibe kaptıran Fnatic, üst koridorda Shen tercih etti ve bu pick, Rekkles’ın Tristana ile agresif bir oyun tarzı ortaya koymasına oldukça yardımcı oldu. Maçta iki kez üçtü üç yapmayı başaran yıldız nişancı, geçtiğimiz sezon birçok kez sırtladığı takımının yine en fazla öne çıkan ismi olacak gibi gözüküyor.

H2K 2-0 Splyce

Koç YamatoCannon’ın ayrılışının ardından ne yapacağı merak konusu olan Splyce, lige yenilgi ile başlayarak taraftarlarını üzdü. İlk maça üstün başlayan ekip, orta oyundan itibaren H2K’in kontrolü eline almasına karşılık veremedi. İki kez Baron, bir kez de Kadim Ejder alan H2K, 44 dakikada maçı sonlandırmayı başardı ve seride 1-0 öne geçmiş oldu. Bu mücadelede Splyce’ın üst koridorda Jarvan IV tercih ettiğini ve orta koridorda Sencux’ın Orianna ile maçı 1-0-4 tamamladığını da belirtelim. Serinin ikinci karşılaşmasında Splyce tarafında Kobbe nişancı pozisyonuna Twitch tercih ederken, Wunder üst koridorda bir süredir görmediğimiz Akali’yi kilitledi. İlk maçın aksine ikinci mücadelede üstünlüğü baştan sona kadar elinde tutan H2K, daha da kolay bir galibiyet alarak durumu 2-0’a getirmeyi başardı. 23 dakikada oyunu bitiren ve rakibe kule dahi vermeyen ekipte Febiven’in 7-0-9’luk Orianna performansı göz doldurdu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir