League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 1. Hafta 3. Gün

EU LCS’te H2K-Mysterious Monkeys ve Fnatic-NiP arasında oynanan üçüncü gün serilerinin ardından ilk hafta mücadeleleri tamamlandı.

İlk gün Vadi’den galibiyetle ayrılan iki takım olan Fnatic ve H2K, haftanın son gününde de sahne aldı. Bu sezon League of Legends sahnesine yeniden dönüş yapma kararı alarak Fnatic Academy’nin yerini sayın alan Ninjas in Pyjamas ve Misfits Academy’nin yerini satın alan Mysterious Monkeys de ilk haftanın son gününde izleyicilerin karşısına çıktı. Ligin bu iki yeni ekibi ilk karşılaşmalarında kötü bir görüntü çizerek sahadan mağlubiyetle ayrılmaktan kurtulamadı. Mücadelelerin kısa özeti şu şekilde:

H2K 2-0 MM

Ortada Febiven’in Lucian tercih ettiğini gördüğümüz serinin ilk maçının kazananı H2K oldu. Mysterious Monkeys mücadeleye iyi başlasa ve orta ile üst koridorda etkili olsa da toparlanmayı bilen H2K, takım olarak doğru şeyler yaparak 36. dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı. MM tarafında nişancı pozisyonunda Twitch tercih eden Yuuki60’nin 4-1-3’lük etkili performansı dikkat çekti. İlk maçta biraz da olsa zorlanan H2K, serinin bir sonraki mücadelesinde oldukça dominant bir oyun ortaya koydu. Lucian’ı bu kez nişancı pozisyonunda tercih ederek Nuclear’in ellerine veren ekip, yukarı koridorda da Galio’yu seçmeyi başardı. Bu iki oyuncunun etkili performansına Jankos da Elise ile katılınca H2K’in maçı kısa sürede bitirmesi kaçınılmaz oldu. 27 dakikada rakip Nexus’a dayanan ekip, rakibine yalnızca iki skor vererek serinin ikinci mücadelesinde de galip ayrılmayı bildi.

FNC 2-0 NiP

Geçtiğimiz mevsimin playoff aşamasında Kennen ile harikalar yaratan Rekkles, artık rakiplerin bu şampiyonu kendisine seçtirmemesi üzerine serinin ilk mücadelesinde Twitch kilitledi. Destek rolünde de Jesiz’in Camille tercih ettiğini gördüğümüz maçta Fnatic rahat bir galibiyet almayı başardı. Mücadeleyi başından sonuna kadar üstün götüren ekip, orta oyunda bir kıpırdanma yaşayan rakibinin tekrar maça ortak olmasına izin vermedi ve 33 dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı. Serinin ikinci maçına üstün başlayan taraf NiP oldu. Henüz üçüncü dakikada üç kişiyle kule altı baskını yaparak Shen’i kesen ekip, ilk kan skorunu bu sezonki performansı merakla beklenen Profit’e bıraktı. 30. dakikada katliam yaparak Baron’a yönelen Fnatic, güçlendirmeyi rakip orta koridor Nagne’ye çaldırınca oyunu hızlıca bitirme şansını elinden kaçırdı. Ancak üç Dağ Ejderi ve Baron güçlendirmesi olmasına rağmen kötü takım savaşları çıkaran NiP, rakibine 45 dakika dayanabildi. İkinci maçı da kazanan Fnatic, ligde ikinci galibiyetini almış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir