League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 4. hafta 2. gün

EU LCS’te heyecan ve çekişme devam ediyor. Haftanın 2. gününde ROCCAT-Splyce ve Unicorns of Love-G2 Esports serileri oynandı.

Günün ilk serisinde ROCCAT ile Splyce karşı karşıya geldi. Mücadelenin kazananı 2-1’lik skorla Splyce oldu ve A grubundaki liderlik devam etti. İlk maçta yukarıda Gnar, ormanda Warwick ve orta koridorda Syndra tercih eden ROC, iyi bir karşılaşma çıkararak galibiyete uzanmayı bildi. Diğer iki karşılaşmada ise tam anlamıyla geçtiğimiz yaz mevsiminin Splyce’ını izledik. İkinci maçta ortada Sencux’ın ellerine Lucian veren ekip, kurulan iki nişancılı kompozisyonu çok iyi oynayarak seriyi eşitledi. Yalnızca 24 dakika süren ikinci karşılaşmayı da dominant bir oyunla kazanmayı başaran SPY, ligdeki 4. galibiyetini almış oldu.

İkinci günün en önemli serisi bu sezon iyi bir form yakalayan Unicorns of Love ile bekleneni veremeyen G2 Esports arasında oynandı. Tıpkı geçtiğimiz sezon CLG’ye olduğu gibi bu yıl da MSI finalinde SKT’ye kaybeden G2, ligde bir türlü eski performansını yakalayamıyor. EU LCS promotion maçlarından bu yana G2’nun ilk kez üst üste üç seri kaybettiğini görüyoruz. İlk maçı Xerxe’nin etkili Hecarim performansıyla kazanan UOL, ikinci maçta Exileh’ın Ryze tercihi iş yapmayınca mağlup oldu. Ancak üçüncü maçı da oldukça dominant bir oyunla alan ekip, rakibe yalnızca bir skor vererek galibiyete ulaştı. Bu sonucun ardından Unicorns ligde dört galibiyete ulaşarak Splyce ile liderlik koltuğunda kalmaya devam etti.

EU LCS’te alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

ROCCAT 1-2 Splyce

Unicorns of Love 2-1 G2 Esports

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir