League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu G2 Esports oldu

Finalde rakibi Misfits’i 3-0 ile geçen G2 Esports, EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu. Takım böylelikle üst üste dördüncü şampiyonluğunu hanesine yazdırdı.

Paris’te düzenlenen EU LCS finalleri büyük bir mücadele sonunda tamamlandı. Fransız seyircisi önünde H2K’yi 3-2 ile geçen Fnatic EU LCS üçüncüsü olurken, Misfits ile G2 arasındaki final maçının daha da çekişmeli olması bekleniyordu.  Fakat G2, finallerde 3-0 kazanamama lanetini Misfits karşısında bozdu ve oldukça ikna edici bir galibiyet alarak “Avrupa’nın Kralı” ünvanını korumayı başardı.

İlk maçta G2’nun üç üyesi rakibin Baron planlarını bozarken, Perkz ve Expect’in aldığı inhibitör zaten G2’ya göz kırpan ilk maçın resmi olarak kazanılmasını sağladı. İkinci maçta ise hepimiz League of Legends akademilerinde anlatılacak bir makro oyun dersi aldık. Baron yapıyormuş gibi blöf yapıp alınan ışınlan büyüleri, tuzak kurularak aradan çıkarılan rakipler ve ani rotasyonlarla ele geçirilen avantajlar ile G2 kupayı Excalibur’u kıyıya yanaştırırmışcasına ayağına kadar getirdi. Perkz’ün 9/2/2’lik Lucian oyunu da Riot Jhonnie’nin tabiriyle üstüne ballar börekler oldu.

Son maç oldukça yavaş tempoda oynandı. Bu temponun normal şartlarda kime yarayacağı tartışılır fakat Misfits umutlarını tüketmiş gibiydi. Sihirdar Vadisi’nde eskisi kadar göremediğimiz Ivern tercihi ile oyuna başlayan G2, son maçı ilk iki maça göre çok daha rahat kazandı ve EU LCS 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu olarak, bu ay başlayacak 2017 Worlds’te A grubundaki yerini garantilemiş oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir