League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 4. hafta karşılaşmaları başladı

EU LCS’te heyecan kaldığı yerden devam ediyor. 4. haftanın açılış gününde Misfits-Team Vitality ve Fnatic-H2K serileri oynandı.

Günün ilk serisinde ilk hafta aldığı Fnatic yenilgisinin ardından çıktığı tüm karşılaşmaları kazanan Misfits, YamatoCannon’ın takımın başına geçmesi sonrası yalnızca bir galibiyet alabilen Team Vitality ile kozlarını paylaştı. İlk maçta oldukça dominant bir oyun ortaya koyan ve rakibe yalnızca iki skor veren Misfits, galibiyete ulaşmayı bildi. Rakibin açık bıraktığı Zac’i alarak seçim yasaklamadan avantajlı çıkan ekip, PowerOfEvil’ın Corki ile yıldızlaştığı mücadelede Nexus’u 34 dakikada düşürmeyi başardı. İkinci maç ise belki de son zamanların en ilginç mücadelesine sahne oldu. 54 dakika süren karşılaşmada 3 Alev, 1 Bulut, 1 Okyanus ve 1 Kadim Ejder alan MSF, bu güçlendirmelerin yanında üç kez de Baron’u kesmeyi başardı. Ancak maçı galip olarak tamamlayan ve seriyi 1-1’e getiren taraf Vitality oldu. Üçüncü mücadelede MSF rakibinin sürpriz yapmasına izin vermedi ve iyi bir performansla seriden galip ayrılmayı bildi.

İlk günün kapanış serisinde ise Fnatic ile H2K karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçmesi beklenen seriden Fnatic rahat bir galibiyetle ayrılmayı bildi ve çıkışını sürdürdü. İlk maçta Broxah’ın Kha’zix ile ormanda etkinliği ve Fnatic’in takım olarak doğru işler yapması ön plana çıktı. Yine iki mücadelede de aynı şampiyonları oynayan Caps ile Rekkles’ın performansları tatmin edici seviyedeydi. Son dönemin popüler seçimlerinden Corki ile iyi bir iş çıkaran Caps’e, oldukça etkili olduğu Kennen ısrarla yasaklanmayan Rekkles da bu şampiyon ile eşlik etti ve Fnatic galibiyete uzanmayı başardı. H2K tarafında ise Febiven’in ilk maçta Zed ile, Jankos’un da ikinci maçta Warwick ile isteneni ortaya koyamadığını belirtelim.

EU LCS’te 4. haftanın ilk günü sonrası oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir