League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 2. gün sürpriz sonuçlara sahne oldu

Misfits-G2 Esports ve Splyce-Unicorns of Love serilerinin oynandığı EU LCS 2017 Yaz Mevsimi 3. hafta 2. günü beklenmedik sonuçlara sahne oldu.

Fnatic’in mağlup olduğu haftada eline A grubunun lideri olma şansı geçen Misfits, güçlü rakibi G2’yu devirerek amacına ulaşmış oldu. İlk maçta PowerOfEvil’ın en sevdiği şampiyon olan Orianna’yı kilitleyerek iyi bir performans ortaya koyması ve yeni ormancı Maxlore’un da tecrübeli isme ayak uydurması sonucu galibiyete ulaşan ekip, seride 1-0 öne geçmiş oldu. İkinci maçta ise ilk mücadelenin aksine G2 Esports üstünlüğü vardı. Rakibe sadece bir kule veren ve başka bir güçlendirme kaptırmayan G2, beraberliği yakalamayı başardı. Son karşılaşmada ipleri yeniden eline alan Misfits, mücadeleden galip ayrılmayı başardı ve A grubunda liderlik koltuğunu ele geçirmiş oldu. Maxlore’un enerjisi ve performansının da maça damga vuran noktalardan biri olduğunu belirtelim.

Günün ikinci serisi de sürpriz bir sonuçla noktalandı. Sezonun formda ekiplerinden Unicorns of Love, inişli çıkışlı bir grafik çizen Splyce’a yenilince B grubunda liderlik ikiye bölünmüş oldu. YamatoCannon’ın gidişinin ardından bir kıpırdanma yaşayan SPY, patlamasını UOL’e karşı yaptı. İlk maçı Xerxe’nin Warwick ile domine etmesi sonrası kaybeden ekip, diğer iki karşılaşmada harika bir performans ortaya koyunca güzel bir geri dönüşe şahit olduk. Takım olarak iyi bir oyun ortaya koyan Splyce’ta ikinci maçta Kobbe, son maçta da Sencux, performanslarıyla yıldızlaştı. EU LCS’te oldukça ilginç bir sezon izliyoruz. Herkesin şu an için diğerlerini yendiği ligde, mutlu sona kimin ulaşacağı merak konusu.

EU LCS’te alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Misfits 2-1 G2 Esports

Splyce 2-1 Unicorns of Love

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir