League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS’te 6. hafta karşılaşmaları sona erdi

Üçüncü günde oynanan ROCCAT-Mysterious Monkeys ve Team Vitality-Fnatic serilerinin ardından EU LCS’te 6. hafta tamamlandı.

Team Vitality-Ninjas in Pyjamas serisinde Beşte Beş izlediğimiz ve oldukça heyecanlı karşılaşmalara sahne olan 6. hafta mücadeleleri sona erdi. Haftanın son gününde ilk olarak ROCCAT ile Mysterious Monkeys kozlarını paylaştı. Bu hafta ilk karşılaşmasına çıkan MM ile ilk gün H2K’e boyun eğen ROC’un mücadelesinde gülen taraf MM oldu ve bu iki takımın sıralamadaki yeri aynı hale geldi. Serinin birinci karşılaşmasında ROCCAT tarafında Hjarnan ve Betsy oldukça iyi bir performans ortaya koydu ama bu galibiyet için yeterli olmayınca MM durumu 1-0’a getirdi. İkinci maçta yine bu ikilinin performansıyla avantaj elde eden ekip, bu kez galibiyete ulaşan taraf oldu. Berabere giden serinin son maçında Kikis üst koridorda Renekton ile adeta ateş edince MM seriyi 2-1 kazandı ve ligdeki 2. galibiyetini almış oldu.

Günün ve haftanın kapanış serisinde Fnatic ile Team Vitality karşı karşıya geldi. Vitality haaftanın açılış karşılaşmasında NiP ile kozlarını paylaşmış ve güçsüz rakibi karşısında galip gelmeyi başarmıştı. Fnatic ise Rift Rivals sonrası ilk kez sahne aldı ve rakibini 2-0 ile temiz bir şekilde geçmeyi başardı. İlk maçta Rekkles’ın son dönemde popülaritesini yitiren Sivir’i kilitlediğini gördük. Takım olarak çok iyi oynayan ve rakibe göz açtırmayan Fnatic’te Rekkles da 5-0-7’lik bir performans ortaya koydu. Caps’in verdiği tek skor sonrası “perfect game” yapma şansını elinden kaçıran Fnatic, seriyi 1-0’a getirdi. İkinci maçta Vitality biraz daha toparlanmış gözükse de Rekkles, Caps ve Broxah’ın performansları yine zaferi getirdi ve böylece Fnatic ligdeki 7. galibiyetini almış oldu.

EU LCS’te alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

ROCCAT 1-2 Mysterious Monkeys

Team Vitality 0-2 Fnatic

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir