League of Legends League of Legends Haberleri

Evil Geniuses, gelecek sezon LCS’te mücadele edecek

Riot Games, gelecek sezon LCS’te Echo Fox yerine Evil Geniuses organizasyonunun yer alacağını açıkladı.

Geçtiğimiz mevsim Kuzey Amerika League of Legends ligi olan LCS’te büyük bir skandal yaşanmıştı. Echo Fox yönetim kurulundan Amit Raizada, takım sahibi Rick Fox’a attığı bir mesajda ırkçı söylemlerde bulunmuştu. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bunun üstüne olaya el atan Riot Games, Echo Fox’a çözüm önerilerinde bulundu. Gereklilikleri yerine getiremeyen EF ligdeki haklarını kaybetti. Echo Fox’un ligden ihracı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Dün yapılan açıklamaya göre EF’in haklarını alan organizasyon Evil Geniuses oldu.

Köklü bir organizasyon olan Evil Geniuses daha önce League of Legends sahnesinde yer aldı. 2014-2015 yılları arasında LCS’te mücadele eden ekip pek parlak sonuçlar alamadı. İlk olarak LCS Elemeleri’ni kazanan ekip ligde oynamaya hak kazandı ancak o sezonun sonunda ligden düşmemek için bir eleme daha oynadı. EG belki ligden düşmedi ancak kötü sonuçlar gelmeye devam etti.

Takımın bir diğer ayağı ise LEC’deydi. 2013 yılında o zamanki adıyla EU LCS’te mücadele eden organizasyon kadrosunda Wickd, Froggen ve Krepo gibi oyuncuları bulundurdu. Evil Geniuses sporun diğer alanlarında aktif olarak mücadelesini sürdürüyor. Dota 2, Counter Strike: Global Offensive, Fortnite, Rainbow 6 Siege, Super Smash Bros ve Street Fighter takımları bulunan EG bu kadrolara ek olarak League of Legends’a da geri döndü.

Bakalım EG gelecek sezon LCS’te neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir